PSAcery po białostockiej miejskiej dżungli

W tę sobotę i w niedzielę (6 i 7 kwietnia) o godz. 13.30 sprzed głównego wejścia do Opery przy ul. Odeskiej 1 wyruszą „PSAcery po miejskiej dżungli” – masz ochotę poznać psy, które mieszkają w białostockim schronisku? Chcesz dowiedzieć się, jak przyjemny jest spacer z psem po parku? Jakie sekrety i zaułki wspólnie odkryjecie?

Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku zapraszają na wspólną akcję „Psiaki w miejskiej dżungli – poznaj i pomóż psom z białostockiego schroniska”! Nie przypadkowo wybrano gmach opery na miejsce tego wydarzenia. Ma to związek z nową bajką muzyczną „Księga dżungli”, która już jutro będzie miała swoją premierę. Zdaniem Joanny Doleckiej, rzecznika prasowego Opery i Filharmonii Podlaskiej jest to doskonałe połączenie. Sama bajka opowiada o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni. Jej zdaniem zachęci ona młodzież, aby młodzi widzowie po spektaklu wybrali się na spacer z psem, który tej przyjaźni potrzebuje najbardziej.

Gdzie się zapisać?

Na spacerowe przygody ze schroniskowymi psami wolontariusze zapraszają dużych i małych! Bez zapisów, bez rezerwacji, wystarczy stawić się o 13.30. Następnie podejść do jednego z nich i wspólnie zająć się psiakami. W sobotę i w niedzielę kilku podopiecznych schroniska będzie dostępnych przez cały dzień.  Będzie można je pogłaskać, podrapać, zrobić sobie z nimi zdjęcia. Przede wszystkim jednak wspólnie pospacerować. Spacery w zależności od liczby zainteresowanych będą odbywać się w małych grupkach.

PSAcery są już od dłuższego czasu organizowane przez Schronisko w Białymstoku i ta forma poznania schroniskowych piesków cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta – wyjaśnia Dolecka. Dodatkowo, Schronisko przez dwa dni będzie prowadzić zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, które będzie można wrzucać do specjalnej skrzyni. Los bezdomnych zwierząt nie powinien być nikomu obojętny, a jeśli organizacje publiczne mają okazję współpracować, aby ten los choć trochę polepszyć, to z przyjemnością dołączamy do takiej akcji.

Zbiórka

Przez cały weekend w Operze przy ul. Odeskiej 1 będzie odbywać się zbiórka „Pomóż im przetrwać w miejskiej dżungli”. Wolontariusze przypominają, że wszyscy chętni mogą przynieść to, co zwierzakom pomoże przetrwać w dżungli, czyli:
– przede wszystkim pipety od kleszczy – w schronisku jest ok. 200 psów, aby mogły wychodzić na spacery i cieszyć się zieloną trawą, muszą być zabezpieczone
– niezbędne są też psie przysmaki, bo każdy podróżnik wie, że bez przysmaków życie jest mniej radosne
– pomogą też koce i ręczniki, by można było wygodnie poleżeć i nie marznąć po kąpieli
– a gdy karmę zechcecie przynieść – to przynieście w puszce

 

 

 

Red. Michał Krawczeniuk

Fot. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy