Rutka Tartak. Dwaj Ukraińcy zatrzymani przy przewożeniu z Litwy nielegalnych migrantów

SG zatrzymała niedaleko granicy z Litwą dwóch Ukraińców, którzy przewozili w busach łącznie 26 nielegalnych migrantów – Irakijczyków i Hindusów

Wszyscy migranci zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowcy odpowiedzą karnie za organizację nielegalnego przekroczenia granicy.

Zatrzymania tzw. kurierów przy granicy z Litwą (wewnętrznej granicy UE) w Podlaskiem są dużo rzadsze, niż na granicy z Białorusią. Na litewskiej od początku roku Straż Graniczna zatrzymała 17 takich osób. Na granicy z Białorusią blisko 350.

Ukraińców, którzy wieźli po trzynastu nielegalnych migrantów, zatrzymali do kontroli funkcjonariusze z placówki granicznej SG w Rutce Tartak. W jednym z busów, na ukraińskich numerach rejestracyjnych, podróżowało z kierowcą trzynastu Irakijczyków, którzy w Polsce przebywali nielegalnie.

Okazało się, że wszyscy posiadają łotewskie zaświadczenia z ośrodka dla cudzoziemców, gdzie powinni oczekiwać na rozpatrzenie ich wniosków o ochronę międzynarodową” – poinformowała w poniedziałek  (12.06) mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Kurier miał przewieźć tę grupę do Niemiec.

Drugi kierowca również wiózł trzynaście osób, tym razem busem na polskich numerach rejestracyjnych. Byli to obywatele Indii, żaden nie miał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Wszyscy cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach procedury readmisji – dodała mjr Zdanowicz. Kurierzy odpowiedzą karnie za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. (PAP)

Red. M.L.

Fot. POSG

POSG / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy