SG: 75 osób próbowało w czwartek nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi

75 cudzoziemców próbowało w czwartek (4.0) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Maroka i Gwinei. Największa, licząca 31 osób grupa, została zatrzymana po przejściu przez granicę w okolicach Białowieży.

Zatrzymano też dwie osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. To obywatele Mołdawii i Ukrainy, którzy mieli przewieźć dwudziestu nielegalnych imigrantów pochodzących z Nepalu i Turcji – poinformowała SG w piątek (5.08) rano na Twitterze.

Z danych Straży Granicznej wynika, że od początku sierpnia było prawie 150 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W lipcu zanotowano w sumie blisko 900 takich prób.
Kończą się odbiory techniczne ostatnich elementów stalowej zapory o wysokości pięciu metrów, zbudowanej na granicy z Białorusią. Przęsła ustawione są już na całej zaplanowanej długości 186 km tego ogrodzenia.
Na już ukończonych i odebranych odcinkach, prowadzone są prace związane z instalacją tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów. Mają być zakończone do połowy września.

Red. M.L.

Fot. Twitter Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy