Suwałki. Włócznie Jaćwingów wręczone

Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w sobotę (22 lutego) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas balu karnawałowego. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do dziewięciu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku.

 Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. –Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona
z laureatów Nagrody z dwóch poprzednich lat – dodał.

Lista nominowanych osób i instytucji, które otrzymały Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk:

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za wniesienie nowej jakości w program edukacji artystycznej dzieci i młodzieży oraz za działania artystyczne, które przyczyniają się do promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Suwałk w kraju i zagranicą otrzymała: Pani Irina Popova.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za działania na rzecz rozwoju suwalskiego Hospicjum, tworzenie nowoczesnej bazy opieki nad osobami chorymi, pozyskiwanie środków na bieżącą działalność oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku niezwykle ważnej instytucji pomocowej w mieście otrzymała Pani Irena Mickiewicz.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za aktywną działalność w zakresie organizacji wystawienniczej i filatelistycznej, szereg inicjatyw przybliżających historię Suwałk oraz aktywny udział w grupie rekonstrukcji historycznej Garnizon Suwałki w roli Marszałka Józefa Piłsudskiego otrzymał: Pan Stanisław Łobacz.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za wkład w popularyzację gry w szachy oraz organizację Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej otrzymała: Rodzina Państwa Warakomskich.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przyczyniając się do poprawy ich funkcjonowania w środowisku oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości. otrzymało: Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” .

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za innowacyjne rozwiązania pozwalające  optymizować zużycie energii elektrycznej, przy pomocy nowoczesnych technik i urządzeń i programów informatycznych otrzymała: firma Prognosis Sp. z o.o.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii Produkt za: jakość świadczonych usług w branży gastronomicznej, a także działalność i wsparcie w obszarze społecznym otrzymał: Pan Mariusz Łanczkowski – firma ASTORIA Suwałki.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za całokształt działalności trenerskiej zwieńczonej licznymi sukcesami suwalskich lekkoatletów otrzymał: Pan Jarosław Jutkiewicz.

Włócznię Jaćwingów z „diamentem” – specjalną Nagrodę Prezydenta Miasta za całokształt dotychczasowej pracy oraz wsparcie suwalskiego samorządu na niwie sportu i kultury otrzymała: firma Malow Sp. z o.o.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert zespołu Blue Cafe.

Red. M.L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy