Towary zatrzymywane w przemycie na wschodnim odcinku granicy

Papierosy i tytoń to wciąż najchętniej przemycane do Polski towary ze Wschodu

Zobaczcie co najczęściej przemycają ludzie, i czego lepiej nie przywozić ze sobą z egzotycznych podróży, bo po przekroczeniu polskiej granicy mogą nas spotkać nieprzyjemności 👇

https://www.youtube.com/watch?v=NaaUkM2D5Rk

Do towarów najczęściej zatrzymywanych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na wschodnim odcinku granicy należą papierosy.

Przemytnicy wykazują się naprawdę sporą fantazją. Aby ukryć nielegalny towar przed kontrolą celną wykorzystują wszelkiego rodzaju schowki i elementy konstrukcyjne pojazdów, a nawet inne, legalnie przewożone towary. Wśród towarów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, i które dzięki czujności celników nie trafiają na polski rynek, są wszelkiego rodzaju środki farmaceutyczne, leki, sterydy i narkotyki. Często w wyniku kontroli funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymują towary naruszające prawa własności intelektualnej. Jeszcze kilka lat temu były to masowe ilości pirackich płyt CD. Niezmiennie popularna jest podrabiana odzież, obuwie sportowe, i zegarki. Towary te, niejednokrotnie wątpliwej jakości, zostały wykonane oraz oznaczone znakami firmowymi znanych producentów bez ich wiedzy i zgody.

Pamiątki z egzotycznych podróży

Wiele osób wracając z egzotycznych podróży chce przywieźć ze sobą jakąś pamiątkę. Niestety często zdarza się, że są to suweniry wykonane z okazów zwierząt lub roślin zagrożonych wyginięciem, a jest to niezgodne z prawem.

Osoba, która taką pamiątkę kupi, nawet nieświadomie, może narazić się na potencjalną karę przekraczając granicę – powiedział portalowi Podlaskie24.pl st.asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Kary za przywóz nielegalnych pamiątek są bardzo surowe

Może to być kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – przestrzega st. asp. Maciej Czarnecki

Krajowa Administracja Skarbowa posiada całodobowy bezpłatny numer interwencyjny: 800 060 000

Na ten numer anonimowo można zgłaszać wszystkie nieprawidłowości, i z tego źródła również korzystamy podczas wykonywania naszych kontroli – dodaje oficer prasowy podlaskiej KAS.

„Każda wiadomość o łamaniu prawa jest dla nas cenna. Skuteczna walka z przestępczością to więcej pieniędzy w krajowym budżecie na drogi, szkoły, szpitale i inne wydatki publiczne. Jeżeli masz informacje, które mogą nam w tym pomóc, nie zostawiaj ich dla siebie – powiadom KAS. Otrzymane informacje są wnikliwie analizowane i we właściwy sposób wykorzystywane” – czytamy na stronie Ministerstwa Finansów – KAS.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Ministerstwo Finansów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy