Towary zatrzymywane w przemycie na wschodnim odcinku granicy

Papierosy i tytoń to wciąż najchętniej przemycane do Polski towary ze Wschodu

Zobaczcie co najczęściej przemycają ludzie, i czego lepiej nie przywozić ze sobą z egzotycznych podróży, bo po przekroczeniu polskiej granicy mogą nas spotkać nieprzyjemności 👇

Do towarów najczęściej zatrzymywanych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na wschodnim odcinku granicy należą papierosy.

Przemytnicy wykazują się naprawdę sporą fantazją. Aby ukryć nielegalny towar przed kontrolą celną wykorzystują wszelkiego rodzaju schowki i elementy konstrukcyjne pojazdów, a nawet inne, legalnie przewożone towary. Wśród towarów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, i które dzięki czujności celników nie trafiają na polski rynek, są wszelkiego rodzaju środki farmaceutyczne, leki, sterydy i narkotyki. Często w wyniku kontroli funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymują towary naruszające prawa własności intelektualnej. Jeszcze kilka lat temu były to masowe ilości pirackich płyt CD. Niezmiennie popularna jest podrabiana odzież, obuwie sportowe, i zegarki. Towary te, niejednokrotnie wątpliwej jakości, zostały wykonane oraz oznaczone znakami firmowymi znanych producentów bez ich wiedzy i zgody.

Pamiątki z egzotycznych podróży

Wiele osób wracając z egzotycznych podróży chce przywieźć ze sobą jakąś pamiątkę. Niestety często zdarza się, że są to suweniry wykonane z okazów zwierząt lub roślin zagrożonych wyginięciem, a jest to niezgodne z prawem.

Osoba, która taką pamiątkę kupi, nawet nieświadomie, może narazić się na potencjalną karę przekraczając granicę – powiedział portalowi Podlaskie24.pl st.asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Kary za przywóz nielegalnych pamiątek są bardzo surowe

Może to być kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – przestrzega st. asp. Maciej Czarnecki

Krajowa Administracja Skarbowa posiada całodobowy bezpłatny numer interwencyjny: 800 060 000

Na ten numer anonimowo można zgłaszać wszystkie nieprawidłowości, i z tego źródła również korzystamy podczas wykonywania naszych kontroli – dodaje oficer prasowy podlaskiej KAS.

„Każda wiadomość o łamaniu prawa jest dla nas cenna. Skuteczna walka z przestępczością to więcej pieniędzy w krajowym budżecie na drogi, szkoły, szpitale i inne wydatki publiczne. Jeżeli masz informacje, które mogą nam w tym pomóc, nie zostawiaj ich dla siebie – powiadom KAS. Otrzymane informacje są wnikliwie analizowane i we właściwy sposób wykorzystywane” – czytamy na stronie Ministerstwa Finansów – KAS.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Ministerstwo Finansów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy