Wielkie grillowanie w Ogrodach Pałacu Branickich

Dziś (10 sierpnia) druga tegoroczna odsłona Podlaskiego Śniadania Mistrzów w ogrodach Branickich. Tym razem kulinarną ucztę przygotują mistrzowie grilla.

 

Zobacz też: Świat na talerzu podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów

W Białymstoku odbyło się do tej pory siedem edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W tym plenerowym pikniku kulinarnym zakochali się mieszkańcy, turyści, kucharze i restauratorzy. Od 2015 r. buduje on kulinarną markę miasta, wspiera społeczność smakoszy, organizuje czas rodzinom.

„To już drugi w tym sezonie piknik kulinarny. Tym razem będzie to wielkie grillowanie przy Pałacu Branickich. Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych. Serdecznie zapraszam białostoczan i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w tym sobotnim wydarzeniu” – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Mistrzowie Grilla

Organizatorzy, zapewniają dostęp zarówno do pełnych aromatu dań mięsnych, jak i szeroki wybór posiłków wegetariańskich i wegańskich. Do tego lemoniady, kawy i desery. W sumie na śniadaniu będzie można skosztować dań z około 20 restauracji, barów i kawiarń z regionu.

Oprócz kosztowania grillowanych potraw będzie można zrelaksować się przy dźwiękach muzyki na leżakach w Strefie Chilloutu. Organizatorzy przewidzieli też sporo atrakcji dla najmłodszych – gry planszowe, spotkanie z łucznictwem czy zabawy z grą edukacyjną. Starsi mogą wziąć udział w warsztatach lawendowych.

Warto wziąć do Ogrodów swój koc czy leżak, do tego rodzinę, znajomych, dobry humor i wspólnie spędzić czas…

Śniadanie mistrzów potrwa od 10:00 do 16:00.

Ale to nie jedyne atrakcje…

Kino Pod Gwiazdami vol.2

Wieczorem w Ogrodach Pałacu Branickich po raz kolejny odbędzie się „Kino pod gwiazdami”, czyli seans filmowy w parku, ozdobionym tysiącami lampek. Po 21:00 będzie można obejrzeć „Kształt wody”, a około 23:00 – „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Tu również warto wziąć ze sobą koce, leżaki, napoje, czy popcorn…

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl/ Facebook / Pixabay

Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Mistrzowie Grilla

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy