WORD. Dyrektor zwolnił wicedyrektora

Maciej Biernacki nie jest już wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Zwolnił go nowy dyrektor Przemysław Sarosiek.

,,Zmieniłem wewnętrzny regulamin organizacyjny, czego skutkiem jest między innymi likwidacja stanowiska zastępcy dyrektora ośrodka. Maciejowi Biernackiemu, który zajmował to stanowisko zaproponowałem rozwiązanie umowy o pracę na podstawie porozumienia stron z dłuższym niż wynika z jego stażu pracy – trzymiesięcznym – okresem wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy. Odmówił przyjęcia tych warunków. Decyzja o zmianach organizacyjnych i personalnych w ośrodku to efekt kilkutygodniowej analizy pracy białostockiego WORD. Uznałem, że aby poprawić sytuację finansową ośrodka trzeba zwiększyć przychody i zredukować niepotrzebne koszty. Tym ostatnim jest nadmiar osób zarządzających ośrodkiem. Do kierowania tak niedużym zespołem, jaki ma WORD, nie potrzeba aż dwóch dyrektorów. „- tłumaczy Przemysław Sarosiek w nadesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

Maciej Biernacki, który został wicedyrektorem z nadania Platformy Obywatelskiej 1 lutego opuścił swoją partię.

Zobacz: Radny Białegostoku z PO opuszcza partię

Teraz  jednak nie zamierza odejść z pracy bez walki w sądzie pracy. Biernacki nadal jest radnym  Białegostoku a prawo w przypadku zwolnienia radnego wymaga zgody na to rady, w której  dany radny zasiada.

,,Wypowiedzenie umowy nastąpiło z rażącym złamaniem prawa. Ustawodawca po to dał taką ochronę radnym, żeby nie można było wywierać na nich nacisków politycznych. Poza tym wypowiedzenie umowy powinno obowiązywać od przeszłego miesiąca, a u mnie obowiązuje od dnia dostarczenia, czyli do 7 lutego do 7 marca, co jest złamaniem prawa pracy. W dodatku wysłano mnie na urlop z datą wsteczną, mimo że chodziłem przez te dni do pracy. Już dzisiaj złożyłem wniosek do sądu pracy” – zapowiedział Maciej Biernacki.

Wygląda na to,  że to nie koniec walki o stanowiska w WORD.

Zobacz: Nowy dyrektor białostockiego WORD

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia/Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy