Z budżetu Białegostoku zostaną zakupione okulary balistyczne za 25 tys. zł dla Straży Granicznej

Z budżetu Białegostoku zostaną zakupione okulary balistyczne za 25 tys. zł. Poprawkę do tegorocznego budżetu, zaproponowaną przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, poparło 18 radnych

Na wniosek prezydenta Białegostoku na sesji Rady Miasta 29 listopada pod głosowanie radnych została poddana poprawka do tegorocznego budżetu miasta. Dotyczyła ona przekazania pieniędzy Straży Granicznej. Za projektem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu miasta na 2021 rok zagłosował cały klub Koalicji Obywatelskiej i przedstawiciele Ruchu Polska 2050. Od głosu wstrzymała się większość klubu Prawa i Sprawiedliwości, bo ich zdaniem kwota powinna być zdecydowanie wyższa.

Jak mówiła radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Rzeszewska: „Cieszymy się, że w końcu jest jakaś inicjatywa, która pokazuje, ze stoimy murem za polskim mundurem”, ale dodawała, tak, jak i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Henryk Dębowski, że potrzeby są większe: „dlatego składamy poprawkę, by było to 200 tysięcy złotych”.

Poprawki – z powodów formalnych – nie głosowano. A jak podkreślała skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska: „Te proponowane 25 tysięcy złotych to jest odpowiedź na konkretny wniosek i do niego się przychylamy”. Prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski zapewniał jednak, że możliwe będzie przekazanie kolejnej kwoty, jeśli taka prośba ze strony Straży Granicznej się pojawi: „mamy jeszcze sesję 20 grudnia, więc będzie można to zrobić” – mówił.

Na Fundusz Wsparcia Straży Granicznej, w związku z trudną sytuacją migracyjną na granicy, trafi na razie 25 tys. zł.

To odpowiedź na pismo Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup 56 okularów balistycznych – z soczewkami chroniącymi przed działaniem światła laserowego.

Red. M.L.

Fot. Dawid Gromadzki UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku / Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy