Z wizytą w Krainie Krasnoludków-fotogaleria

Jest wiele miejsc na Podlasiu, w których świat wygląda bajecznie pięknie. Dosłownie i w przenośni…

Aby poczuć ten bajeczny klimat odwiedziliśmy Krainę Krasnoludków w Zalesiu. To miejscowość położona w Puszczy Knyszyńskiej, 15 km od Białegostoku w gminie Dobrzyniewo Kościelne. Na zaczarowanym skraju lasu mieszkają krasnoludki wraz z królewną, i Babą Jagą. Toczą sobie spokojne, wiejskie życie.

Wioska Krasnoludków to część gospodarstwa agroturystycznego Młyn Myśliwiec. Po posiadłości oprowadziła nas jego współmieszkanka pani Barbara Kasprzak.

– Wioska krasnoludków powstawała w mojej głowie – śmieje się pani Basia. – Kiedy wzięliśmy w dzierżawę 15 lat temu ten ośrodek, to pierwsze trzy lata zastanawialiśmy się co tutaj robić. Obydwie emerytury, nie za dużo pieniędzy. I tak właściwie, to skłoniła nas do tego moja przyjaźń z panią Anią z Teatru Lalek. Ona robi tam lalki, i przyjaciółka podsunęła mi pomysł właśnie krasnoludków. Mało tego – ona je zaprojektowała i wykonała – mówi pani Basia.

Druga przyjaciółka (przedszkolanka) podsunęła z kolei pomysł na miejsce, w którym dzieci szukają skarbów. W tworzenie wioski włączyła się również rodzina. I tak oto powstała bajeczna Kraina Krasnoludków. Chętnie odwiedzają ją dzieci z rodzicami, oraz wycieczki przedszkolne i szkolne. Maluchy doskonale się tam czują. Mogą swobodnie biegać po zamku, lub między drzewami, po pagórkach i leśnym placu zabaw z torem przeszkód. Po podwórzu swobodnie biegają też oswojone zwierzęta: osiołek, kuc czy kozy. Są też króliczki, gęsi i kury. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się tratwa na stawie. Dzieci samodzielnie mogą przeciągać linę, by dopłynąć na drugi brzeg.

Po bajecznej Krainie Krasnoludków oprowadziła nas jej współmieszkanka pani Barbara Kasprzak ?

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy