Zbiórka podpisów poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy

Zbiórka podpisów poparcia kandydatury obecnego prezydenta Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich, rozpoczęła się w sobotę w Białymstoku. W centrum miasta podpisy zbierali miejscy radni PiS, sympatycy i zwolennicy Andrzeja Dudy.

Koordynator zbiórki podpisów w regionie, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras poinformował, że są one zbierane „praktycznie” w każdej gminie w województwie, plan zakłada, by zebrać ich jak najwięcej, w regionie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy.

Madras dodał, że w zbiórkę są zaangażowani nie tylko działacze PiS czy Porozumienia i Solidarnej Polski, ale też osoby bezpartyjne, działacze społeczni, ponieważ – jak mówił – „komitet Andrzeja Dudy jest ponadpartyjny”. Już zebrano w regionie kilka tysięcy podpisów.

„Dziś zaczynamy oficjalnie w Białymstoku – wychodząc na ulice, spotykając się z białostoczanami. Będzie nas można spotkać w weekend popołudniami, również w dzień, tam, gdzie będzie najwięcej ludzi” – powiedział Madras; apelował o składanie podpisów poparcia także przez osoby dotychczas niezdecydowane kogo poprzeć.

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Białegostoku Henryk Dębowski zapraszał mieszkańców miasta do składania podpisów poparcia. „Andrzej Duda godnie sprawuje obowiązki prezydenta Polski i chcielibyśmy, żeby w dalszym ciągu był prezydentem, ponieważ to jest prezydent wszystkich Polaków, jest prezydentem, który łączy absolutnie, nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych tak, jak to twierdzi opozycja” – mówił Dębowski.

Senator PiS Mariusz Gromko ocenił, że prezydentura Andrzeja Dudy była „prezydenturą dialogu”. „Zawsze spotykał się z ludźmi, rozmawiał, bardzo dużo czasu spędzał w terenie, oprócz tego dał się poznać jako wspaniały wódz naszego kraju” – mówił Gromko. Przekonywał, że Andrzej Duda jest „sprawdzonym prezydentem”. „Myślę, że aby te zmiany, dobre zmiany, które są w Polsce, mogły trwać nadal, musimy skuteczne zawalczyć o jego reelekcję” – powiedział Gromko.

Red. OKO

Fot. PiS Białystok

na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy