Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Białegostoku zachęca do badań

Rada Kobiet zachęca do badań

Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów u kobiet. Wczesne wykrycie tej choroby zwiększa szanse na wyleczenie. Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Białegostoku zachęca mieszkanki do badań profilaktycznych. Bezpłatne badania mammograficzne można obecnie wykonać w LSSP Eskulap w Białymstoku.

Profilaktyka jest główną i najbardziej skuteczną metodą walki z rakiem, dlatego warto skorzystać z badań w ramach programu oferowanego przez Eskulap. Mammografia to badanie bardzo ważne i całkowicie bezpłatne – mówi Anna Augustyn, przewodnicząca Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Białegostoku.

Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy Eskulap w Białymstoku od wielu lat uczestniczy w profilaktycznym programie wczesnego wykrywania raka piersi. Badanie mammograficzne nie wymaga skierowania. Program przeznaczony jest dla kobiet w wieku 45-74 lata, które nie skorzystały z badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Pracownia mammograficzna znajduje się w budynku obok przychodni głównej przy ul. Nowy Świat 11 C. Eskulap dysponuje nowoczesnym aparatem do badań mammograficznych. Aparat wykonuje doskonałej jakości zdjęcia oraz podczas badania optymalizuje ucisk, przez co zmniejsza dyskomfort badanych pacjentek.

Szczegółowe informacje dostępne są w rejestracji LSSP Eskulap, ul. Nowy Świat 11 C oraz pod numerami telefonów: 85 733-77-33, 85 745-00-36, 745-00-37.

Red. M. L.

Fot. stock.adobe.com / UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy