Końskie SPA i aleja gwiazd w Bronowie


– Trzeba ogierowi robić kopyta, ponieważ przyjeżdża do niego dużo panienek i nie może wyjść do dziewczyn w takich kaloszach. Musi mieć lakierki, dlatego często robimy mu kopytka. Dzisiaj zrobimy mu też nową fryzurę, na irokeza – mówi z uśmiechem Jarosław Rogalski. Po raz kolejny odwiedziliśmy słynnych gospodarzy z Bronowa.

Tym razem towarzyszyliśmy im podczas pracy przy czyszczeniu końskich kopyt. – Kiedyś robił to nasz kolega, ale wiadomo, że trzeba minimalizować koszty. Mąż kupił sobie tarczę, spróbował i coraz lepiej mu idzie. Kopyta robimy 3-4 razy w roku, a mamy 16 koni, więc kosz jest bardzo duży – podlicza Agnieszka Rogalska. – Strzałki dużo nie wycinamy, ponieważ strzałka pompuje krew, kiedy koń chodzi. Koń ma 60 litrów krwi, 10% wagi ciała – instruuje Jarosław Rogalski. W Bronowie najlepiej! Po zabiegach upiększających, konie mogą liczyć na dodatkowe przyjemności.

– Taki koń to ma dobrze. Najpierw końskie spa, teraz wybieg, jabłek do oporu, trawka zielona z koniczyną. Taki to pożyje sobie w Bronowie – zachwala gospodarz.

Na podwórku małżeństwa z Bronowa małe zmiany.

Jak na prawdziwe gwiazdy przystało, pojawiła się na nim… aleja sław! – Muszę teraz codziennie tutaj zamiatać, bo przyjeżdżają turyści, każdy chce odcisnąć swoja dłoń w alei sław, osób zasłużonych w telewizji.

Kilka dłoni już jest, ale mamy jeszcze trochę miejsca. Jest betoniarka, każdy może sobie beton rozrobić i odcisnąć nogę lub rękę.

Mamy do wbetonowania całe podwórko, także zapraszamy wszystkich chętnych – żartuje rolnik z Bronowa.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy