OSM Piątnica przejmuje SM Bielmlek?


OSM Piątnica przejmuje SM Bielmlek?

Dnia 19 listopada 2020 roku Rada Wierzycieli wskazała OSM Piątnica jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Spółdzielnia w Bielsku Podlaskim jest w procesie sanacji od 31 marca br.  

Po ogłoszeniu decyzji Rady Wierzycieli OSM Piątnica niezwłocznie przystąpiła do prac zmierzających do włączenia zakładu w struktury Spółdzielni. Przyłączenie SM Bielmlek do OSM Piątnica daje szansę na wznowienie produkcji oraz ochronę miejsc pracy.

OSM Piątnica to Spółdzielnia ciesząca się dużą renomą w środowisku mleczarskim oraz zaufaniem rolników. Spółdzielnia za wysokiej jakości surowiec już od 20 lat płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce. OSM Piątnica corocznie zwiększa także nakłady na inwestycje – obecnie są one najwyższe w stosunku do obrotów w całej branży. Spółdzielnia inwestuje w rozwój swoich obu zakładów zlokalizowanych w Piątnicy oraz w Ostrołęce.


 

Przyłączenie Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek do OSM Piątnica zakończy okres niepewności oraz jest gwarancją zwiększenia produkcji mleczarskiej w tym zakładzie. Planowane przez nas działania zakładają przywrócenie produkcji, a tym samym zachowanie miejsc pracy oraz odbudowę skupu mleka” – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica.

 

Inni wierzyciele narazie jednak się  na to nie zgadzają. Boją się, że nie odzyskają swoich pieniędzy. O przejęciu Bielmleku zdecyduje pewnie sąd. Gdyby OSM Piątnica przejęła  Bielmlek straciłby KOWR i pozostali wierzyciele, którym spóldzielnia z Bielska winna jest ponad 100 milionów złotych. W sumie Bielmlek ma 240 mln złotych długów.

Chętni na Bielmlek

Ofertę na przejęcie Bielmleku złożył także Laktopol. Chęć na przejęcie mleczarni ma Mlekovita, ale dopiero po ewentualnej upadłości. Spółdzielnia z Wysokiego Mazowieckiego obawia się bowiem, że  wierzyciele przyszliby po spłatę ogromnych długów Bielmleku  do Mlekovity.

Alina Sobolewska, która jest zarządcą sądową Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek z Bielska Podlaskiego dzisiaj zakomunikowała pracownikom, że jest oferent, który wyraził chęć kupna majątku Bielmleku. Został już zaakceptowany przez Rade Wierzycieli, co daje zielone światło do podjęcia ostatecznych negocjacji.


Sprawa przyszłości zakładu z Bielska może się rozstrzygnąć jednak już w przyszłym tygodniu.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

OSM Piątnica

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy