Wiosenna Aukcja Ogierów w Szepietowie

Hodowcy najlepszych koni zimnokrwistych i ogierów w typie sokólskim po raz kolejny zawitali na teren agroareny w Szepietowie, aby wziąć udział w „Wiosennym Uznawaniu Ogierów”. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku.

Coroczne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem hodowców, gości z wielu województw i kraju. Warto podkreślić, że Uznanie Ogierów Sokólskich i Polskich Koni Zimnokrwistych, to nie tylko kwestia wykazania wartości hodowlanych poszczególnych zwierząt, ale także okazja do prezentacji postępu hodowlanego oraz wymiany doświadczeń.

Poddanych szczegółowej ocenie komisji zostały 44 konie należące do hodowców z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały konie hodowlane, które po ocenie, uznane są za ogiery zarodowe, gdyż spełniły określone warunki i otrzymały punkty bonitacyjne. Komisja dokonując oceny zwracała uwagę przede wszystkim na kondycję, kształt tułowia, sylwetkę oraz prawidłowo skorygowane kopyta. Dodatkowo przyznawane zostały punkty za wrażenia ogólne. Ogiery powinny być również dobrze przyuczone do prowadzenia w ręku, stępie i w kłusie. Na koniec podsumowano uzyskane punkty w ocenę ogólną.

Tytuły Czempiona otrzymali:

– w typie Sokólskim ogier EKWADOR Pana Bogumiła Sawczuka,

– Polski Koń Zimnokrwisty ogier AWERS Pani Anny Turel,

Najlepsi hodowcy otrzymali nagrody.

 

 

Red. M. Ś. na podst. PODR w Szepietowie

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy