Rzecznik MŚP z postulatem wsparcia poszkodowanych w wyniku zawieszenia ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego z postulatem ws. uruchomienia programu wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku zawieszenia ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach.

 

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w imieniu grupy przedsiębiorców zwrócił się do MSWiA o objęcie wsparciem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą przy przejściu granicznym w Bobrownikach. Chodzi o poszkodowanych w związku z nagłym zawieszeniem ruchu na tym przejściu od 10 lutego 2023 r. od godz. 12:00.

Zawieszenie ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach niewątpliwie wpłynie negatywnie na sytuację polskich przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z funkcjonowaniem tego przejścia. Poszkodowani przedsiębiorcy zwracają przy tym uwagę, że nagłe wprowadzenie w życie powyższego rozwiązania było dla nich dużym zaskoczeniem, co dodatkowo pogarsza trudną sytuację, w jakiej się znaleźli.

W ocenie Rzecznika MŚP ograniczenie wolności działalności gospodarczej przez organy władzy publicznej, nawet jeżeli jest ono uzasadnione zaistnieniem ważnych przyczyn, powinno być powiązane z zapewnieniem wsparcia podmiotom najbardziej poszkodowanym wskutek zastosowania takiego rozwiązania. Związane z wystąpieniem nadzwyczajnej sytuacji utrudnienia nie powinny obciążać w sposób nieproporcjonalny określonych grup społecznych, np. najmniejszych przedsiębiorców, którzy często nie posiadają środków pozwalających im na samodzielne poradzenie sobie ze skutkami nagłej utraty źródła dochodów – pisze w komunikacie Adam Abramowicz.

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy