Nowy, wspólny ogród powstał w Centrum Wsi w Nowej Woli

Nowy, wspólny ogród powstał w Centrum Wsi w Nowej Woli w gminie Michałowo.

Warzywa, zioła i łąka kwietna. Wokół Centrum Wsi w Nowej Woli powstał piękny ogród. To wspólna inicjatywa michałowskiego GOK-u, sołtysa wsi Eweliny Świerżewskiej, mieszkańców i wolontariuszy Stowarzyszenia Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ.  

„Ogród kulturalny” – bo taką nazwę otrzymał ten projekt ma być miejscem spotkań, lokalnej integracji.

– Wspólnymi siłami pokazaliśmy co oznacza współpraca i zgranie – mówi Paweł Oziabło, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Michałowie. – Kolejnym etapem akcji ogrodowej będzie wspólne zbieranie plonów i gotowanie w Centrum Wsi.

Plan jest taki, żeby dzieci i młodzież pod okiem instruktorów z GOK, a także nowopowstającego Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Woli, nauczyły się praktycznych umiejętności. Na przykład: jak zakisić kapustę, ogórki, jak przyrządzić dynię, cukinię itd. W przyszłości planowana jest nawet książka kucharska zawierająca tajniki szeroko pojętych „przetworów” z różnych miejscowości z Gminy Michałowo.

Centra Wsi swoją działalność rozpoczęły w czerwcu ubiegłego roku.

Docelowo mają działać w sześciu miejscowościach gminy Michałowo: Jałówce, Szymkach, Bondarach, Juszkowym Grodzie, Nowej Woli/Hieronimowie i Sokolu.

 

 

Red. M.L.

Fot. GOK w Michałowie

Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy