Słonecznikowy Białystok

Mieszkańcy miasta, a także turyści odwiedzający stolicę Podlasia mają okazję podziwiać żółte pola słonecznikowe. Niezwykle malowniczo wygląda wzgórze przy kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Przy Alei Jana Pawła II można spotkać profesjonalnych fotografów, jak i amatorów…

 

Skąd pochodzi nazwa?

 

Okazuje się, że nazwa słonecznika wcale nie nawiązuje do faktu, że jego kwiat przypomina słońce otoczone promieniami. Chodzi raczej o niezwykłą zdolność śledzenia tarczy słońca poprzez wyginanie grubej łodygi każdego dnia od wschodu do zachodu.

W Białymstoku słonecznikowe pola wyrosły w ramach miejskich łąk kwietnych, których do 2021 roku w Białymstoku będzie od 5 do 6,5 hektarów. Kolejne łąki kwietne wkrótce zakwitną na placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, wzdłuż ulicy Branickiego, i na placu Witolda Antonowicza. Słoneczniki i inne kwiaty na kwietnych łąkach będzie można podziwiać do jesieni.

Kwietne łąki w Białymstoku

Przedstawiciele UM w Białymstoku proszą by nie wyrywać roślin, co niestety zdarza się niektórym odwiedzającym białostockie skwery i zieleńce.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy