Zwolnij w wakacje – Podlasie SlowFest

Zwolnij w wakacje – Podlasie SlowFest

Do 3 sierpnia trwa trzecia edycja letniego, wakacyjnego festiwalu Podlasie SlowFest, łączącego ze sobą sztukę, naturę i kulinaria.

Jego idea oparta jest na koncepcji slow-life.  Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Romana Gutka – polskiego działacza kulturalnego, a jego dyrektorem jest polski gitarzysta jazzowy – Piotr Domagała. Pomysłodawca projektu zaprasza wszystkich do położonego nieopodal Białegostoku Supraśla, gdzie wszystko zwalnia.

Ale co dokładnie możemy znaleźć w programie festiwalu? Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od gustów, zainteresowań, upodobań, czy też wieku. Organizatorzy próbują zaszczepić ideę slow-life pośród najmłodszych, więc wśród wydarzeń znajdziemy wiele skierowanych do dzieci. Przede wszystkim są to pokazy filmów, warsztaty artystyczne i kulinarne. Organizatorzy zadbali również o starszych, dorosłym nie zabraknie atrakcji. Miłośnicy muzyki mogą wziąć udział w warsztatach śpiewu tradycyjnego po polsku i w gwarze, tańcach w kręgu, jak też licznych koncertach takich artystów jak Bernard Maseli, Lech Dyblik, czy austriacki zespół Month of Sundays. W programie festiwalu można znaleźć także wiele rodzajów warsztatów, między innymi warsztaty introligatorskie, tkackie, z pisania ikon, a także zajęcia ruchowe – nordic walking, joga. Oczywiście przez cały miesiąc  festiwalowi towarzyszyć będą pokazy filmów wybranych przez samego pomysłodawcę przedsięwzięcia – Romana Gutka. Przez cały ten okres organizatorzy zapraszają do czytelni znajdującej się na tyłach Domu Ludowego w Supraślu.

Bilety na poszczególne wydarzenia i więcej informacji na stronie: https://podlasieslowfest.pl/

Red. G.O.

Fot. Suprasl.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy