AURELIEN NGUIAMBA ZAWODNIKIEM JAGIELLONII

<

AURELIEN NGUIAMBA ZAWODNIKIEM JAGIELLONII

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. Jest nim Francuz Aurelien Nguiamba, który został wypożyczony ze Spezii do końca bieżącego sezonu.

Świeżo pozyskany zawodnik to środkowy pomocnik.

– Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie.
Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie. Jestem przekonany, że Aurelien jako dobry zawodnik szybko skomponuje się w drużynę. Obserwowaliśmy go wnikliwie od dłuższego czasu. Widzieliśmy go także na żywo. Zasięgnęliśmy o nim opinii z wielu źródeł, w tym także od Bratka Drągowskiego. Chcieliśmy go prześwietlić nie tylko piłkarsko, ale także pod kątem osobowości. Aurelien jest z nami na zgrupowaniu w Belek, dobrze rozumie się z całą grupą. Uważamy, że jego przyjście będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. – zaznacza Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii.

Z transferu zawodnika cieszy się także trener Maciej Stolarczyk. – Potrzebowaliśmy zawodnika do środka pola. Cieszę się, że Aurelien dołączył do nas. W Spezii był w pełnym cyklu treningowym, nie narzekał na żadne urazy, dlatego mamy gotowego piłkarza do treningu oraz do gry – podkreśla trener Maciej Stolarczyk.

Nguiamba ostatnie półtora roku spędził w występującej w Serie A Spezii. Na Półwyspie Apenińskim Francuz rozegrał trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej był zawodnikiem Nancy, z którym grał na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji.

Aurelien był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Francji. W 2018 roku reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej U-19, na których „Les Blues” dotarli do półfinału. Dwa lata wcześniej również z kadrą U-17 wystąpił w ME.

Red. OKO

Fot. Jagiellonia Białystok

mat. prasowe Jagiellonii Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy