Sukcesy Podlasian na MP w lekkoatletyce

Od piątku (23 sierpnia) do niedzieli (25 sierpnia) polscy lekkoatleci rywalizowali na Mistrzostwach Polski w Radomiu. Reprezentanci Podlasia w klasyfikacji medalowej województw znaleźli się na 5. miejscu z ośmioma medalami na koncie. Podlascy lekkoatleci zdobyli cztery złote krążki, trzy srebrne medale i jeden brązowy. Białostocki klub KS Podlasie Białystok uplasował się na 4. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Podlascy medaliści

Pierwszego dnia rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki). Maria triumfowała dzięki rewelacyjnemu rzutowi. Jej oszczep poleciał aż na 59 m. Reprezentantka Podlasia po raz drugi w karierze zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. Również w piątek sukces świętowała Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok). Kardasz cieszyła się ze srebrnego krążku. Medal zapewniła sobie pchnięciem na 18,15 m.

Sobota rozpoczęła się szczęśliwie. Medalową passę pociągnęła Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok), która skokiem na 1,90 m pokonała rywalki. Później brąz dołożył Bartosz Dudek (MKS Juvenia Białystok) w biegu na 400 m przez płotki.

W niedzielę po srebro sięgnęła Magdalena Żebrowska (KS Podlasie Białystok). Reprezentantka Podlasia skoczyła na odległość 6,23 m i tym samym zapewniła sobie wicemistrzostwo Polski. Również srebrny krążek wywalczył Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok), który posłał młot na 74,75 m. Tym razem pokonał go Paweł Fajdek. Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) w biegu na 110 m przez płotki został mistrzem Polski. Z wynikiem 13.37 s odniósł pewne zwycięstwo. Także po złoty krążek sięgnęła Marlena Gola (KS Podlasie Białystok), która z wynikiem 23,50 s wygrała bieg na 200 m.

Komentarz: Gratulujemy podlaskim lekkoatletom i życzymy dalszych sukcesów!