5 grudnia w Białymstoku będzie Mikołaj z Laponii

W najbliższą niedzielę (5 grudnia) do Białegostoku przyjedzie Mikołaj z Laponii. Bardzo stęsknił się za mieszkańcami naszego miasta, zwłaszcza, że z powodu koronawirusa nie mógł odwiedzić nas rok temu. Tradycyjnie już, z okazji jego wizyty Białystok zaprezentuje się w świątecznej aurze. Centrum miasta rozświetli się pięknymi bożonarodzeniowymi dekoracjami, które będą nam towarzyszyć przez cały okres świąteczno-noworoczny.

W niedzielę, w godzinach 17.00-18.00, w centrum Białegostoku będzie można spotkać Mikołaja na przejażdżce karocą, podczas której będzie pozdrawiał białostoczan i podziwiał świąteczne iluminacje uliczne. Warto wybrać się na spacer, aby natknąć się na Mikołaja podróżującego na trasie: Rynek Kościuszki, Lipowa, Aleja Piłsudskiego, Rondo Lussy, Legionowa, Curie-Skłodowskiej, Plac NZS i ponownie Rynek Kościuszki.

Mikołaj także w Bielsku Podlaskim:Wizyta Mikołaja z Laponii w Bielsku Podlaskim odbędzie się w zmienionej formule

Jarmark

Na Rynku Kościuszki od soboty (4 grudnia) będzie odbywać się bożonarodzeniowy jarmark. Towarzyszyć mu będzie imponująca oprawa 30 żywych, udekorowanych girlandami choinek, przed straganami stanie brama LED w kształcie gwiazdy. Znajdzie się tam też widowiskowa karuzela wenecka i będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej ramce – fotograficznej kartce świątecznej. Zostaną również ustawione maszty z świetlnymi girlandami.

Świąteczna atmosfera zawita też na ulicę Kilińskiego, a to dzięki różnokolorowym lampkom rozwieszonym w poprzek ulicy, przygotowanym przez Wodociągi Białostockie.

Co roku najważniejszymi dekoracjami bożonarodzeniowymi są jednak oryginalne, ogromne choinki stawiane przez Miasto na rondach i placach, w najbardziej eksponowanych punktach w centrum Białegostoku, np. na rondzie im. Lussy. Wraz z licznymi ozdobami ulicznymi przypominają białostoczanom o Bożym Narodzeniu.

Choinki świetlne

Na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów i ulicy Liniarskiego są zamontowane 24 choinki świetlne, na słupach oświetleniowych przy ulicy Curie-Skłodowskiej jest 26 pełnych kul świetlnych, wzdłuż zachodniej pierzei Rynku Kościuszki na drzewach zostały zawieszone białe, niebieskie i czerwone elementy dekoracyjne: choinki, dzwonki, gwiazdki, bombki i prezenty. Ponadto na Placu im. Jana Pawła II zostało udekorowane „Rajskie Drzewko”.

W ścisłym centrum, chociażby przy ulicach Malmeda, Zamenhofa, Suraskiej, Kilińskiego, Sienkiewicza, Piłsudskiego, na ulicznych słupach oświetleniowych zostały zawieszone dekoracje o różnych kształtach – parasolki, żyrandola, korony, choinki. Ponad 110 drzew wzdłuż ulic Lipowej i Suraskiej zostało udekorowanych sznurami typu LED.

Dekoracje 3D

Do najciekawszych atrakcji, szczególnie dla najmłodszych białostoczan, należą przestrzenne dekoracje 3D. Na Rynku Kościuszki znajdują się dwie z nich – „Bombka z tunelem do przechodzenia” i „Prezent z tunelem do przechodzenia”. Natomiast przy ulicy Lipowej zamontowana została konstrukcja przedstawiająca „Sanie Mikołaja ciągnięte przez renifery”. A na dziedzińcu Pałacu Branickich stanęła karoca z ciągnącymi ją końmi.

Wszystkie te świąteczne dekoracje, poza tymi przy jarmarku – włączonymi od soboty, zostaną podświetlone wraz z choinką miejską na Rynku Kościuszki w najbliższą niedzielę.

Tak było przed rokiem:

 

Red. OKO

Fot. UM w Białymstoku

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy