Białystok. ZOO Akcent już otwarte!

Od soboty (16 maja) można wybrać się na spacer do białostockiego ZOO. Ogród ponownie   otwarto dla odwiedzających. Zwierzyniec czynny jest  jak w każdym sezonie – w godz. 9.00-18.00.

Akcent ZOO w białostockim Zwierzyńcu będzie otwarte od soboty, 16 maja. Na spacer będzie można wybrać się tam w godz. 9.00-18.00. ??????O szczegółach mówi Anna Jaroszewicz, kierownik białostockiego schroniska dla zwierząt i Akcentu ZOO…

Gepostet von Podlaskie24.PL am Freitag, 15. Mai 2020

Cieszę się, że po takiej długiej przerwie możemy państwa zaprosić do ogrodu, który jest częścią Parku Konstytucji 3 Maja – mówi Anna Jaroszewicz, kierownik białostockiego schroniska dla zwierząt i Akcentu ZOO. – Oczywiście muszą państwo pamiętać o tym, że nadal jest zagrożenie epidemiologiczne i na terenie ogrodu zoologicznego, oprócz zwyczajowych norm zachowania, czyli nie dokarmiania zwierząt, zachowywania ciszy, spokoju, musicie państwo mieć na sobie maseczki, przyłbice, bądź też inny sposób zabezpieczenia twarzy. Pamiętajmy też wszyscy o zachowaniu dystansu 2 metrowego – dodaje Anna Jaroszewicz.

Ogród zoologiczny nie wprowadza szczególnych zasad.

Traktujemy nasz teren jako przedłużenie parku. Całą pracę w obiekcie urządziliśmy w ten sposób, żeby pracownicy wykonywali pracy w części wspólnej, dostępnej dla zwiedzających, jeszcze przed otwarciem ogrodu. Po otwarciu bram nie będą mieli już kontaktu z osobami zwiedzającymi – mówi szefowa ogrodu.

 Akcent ZOO ma status ogrodu zoologicznego

Znajduje się na terenie zabytkowego Parku Konstytucji 3 Maja. Obiekt powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku i pełnił funkcję tymczasowego miejsca służącego do przechowywania zwierząt. W 2010 r. miejsce to przeszło dużą metamorfozę.

Białostocki ogród zoologiczny zajmuje powierzchnię ponad 3 ha

Obiekt można oglądać całą dobę i przez cały rok – z alejki zewnętrznej. Natomiast na noc zamykana jest alejka wewnętrzna. Wejście na teren ZOO jest bezpłatne. Odwiedzający mają do dyspozycji ławeczki, a także pomost nad stawem i kładkę widokową z ławkami.

Kolekcje zwierząt stanowią dziko żyjące gatunki, które występują w Polsce, w tym na Podlasiu

W ogrodzie zoologicznym można więc zobaczyć drapieżniki, takie jak niedźwiedź, ryś, żbik. Obok ssaków drapieżnych mieszkają tu ptaki drapieżne (myszołów, puchacz). W pobliżu żbików swoją przestrzeń mają kozy, a przy kładce – bociany. Staw zamieszkuje ptactwo wodne. W mini zoo są świnki wietnamskie i króliki. Ponadto w ZOO można oglądać żubry, koniki, osły, jelenie i daniele. Jest też ptactwo domowe, w tym kurki czubatki.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska / Podlaskie24.pl

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy