Lato w białostockim ogrodzie zoologicznym

Białostocki ogród zoologiczny to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta, regionu, a także turystów

W tym ogrodzie jestem drugi raz w życiu – mówi pani Anna z Suwałk. – Pierwszy raz byłam jak jeszcze dzieci były mniejsze, a teraz korzystając z okazji, że jesteśmy przejazdem, bo dziadkowie są w szpitalu na badaniach, to my z córką przyszłyśmy.

Bardzo fajnie tutaj jest. Najbardziej podobają mi się wilki – dodaje Oliwia, córka pani Anny.

Białostocki ogród zoologiczny zajmuje powierzchnię ponad 3 ha. Szczególnie w okresie wakacyjnym Akcent ZOO jest jedną z głównych atrakcji w mieście.

Dlaczego warto tam się wybrać?

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzania naszego ogrodu. Jest akurat środek lata, ale największe upały mamy już za sobą, więc zwierzęta chętniej pokazują się naszym gościom – mówi Anna Jaroszewicz, kierownik białostockiego Akcent ZOO. – Grześ [niedźwiedź – red.] jest największą atrakcją naszego ogrodu. Często państwo pytają co się dzieje z Grzesiem? Gdzie jest Grześ? Grześ jest cały czas, natomiast wtedy kiedy są gorące dni on najchętniej spędza czas pod dużym drzewem tutaj po prawej stronie wybiegu. Trzeba się po prostu przyglądać, bo on bardzo lubi odpoczywać w cieniu, w wykopanym przez siebie dołku.

Wyjątkowy ogród zoologiczny w Polsce

Akcent ZOO znajduje się na terenie zabytkowego Parku Konstytucji 3 Maja. Wejście na teren ZOO jest bezpłatne. Odwiedzający mają do dyspozycji ławeczki, a także pomost nad stawem i kładkę widokową z ławkami.

– Jest to jedyny ogród w Polsce gdzie państwo nie muszą wykupywać biletów. Wstęp jest wolny – mówi Anna Jaroszewicz. – Można się po nim swobodnie poruszać. Jeżeli chodzi o główną aleję w ogrodzie jest ona dostępna, ale też dookoła ogrodu zoologicznego mamy całodobową dostępną ścieżkę, z której możemy oglądać zwierzęta przebywające na dużych wybiegach. Szczególnie naszego żubra, osiołki, wilki, kucyki i oczywiście daniele.

Daniele wkrótce będą miały nowe stajenki

To ostatni element, który został do zmodernizowania w białostockim ogrodzie zoologicznym.

Obecne stajenki mają już swoje lata. Na szczęście udało się, i obecnie poszukiwany jest wykonawca na nowe stajenki, które będą bardziej wygodne, nowoczesne, komfortowe i bezpieczne dla zwierząt – wyjaśnia szefowa białostockiego Akcent ZOO.

Spacerując po ogrodzie można spotkać nie tylko zwierzęta kopytne, ale także koty. Chodzi o żbiki i piękną rysię.

Każde zwierzę, które u nas tutaj jest ciekawe, jest warte obejrzenia, przyjrzenia się. A nasz ogród warto jest odwiedzić szczególnie teraz, kiedy kwitną w nim kwiaty, kiedy wszystko jest zielone – zachęca Anna Jaroszewicz.

Akcent ZOO czynny jest całą dobę i przez cały rok – z alejki zewnętrznej. Natomiast na noc zamykana jest alejka wewnętrzna. Ogród otwarty jest codziennie w godz. 9.00-18.00.

Zapraszamy na ? wirtualny spacer po białostockim ogrodzie zoologicznym ?

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska / Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy