Sąsiedzkie kolędowanie w Szudziałowie

Po raz 25. mieszkańcy Szudziałowa uczestniczyli w Gminnym Koncercie Kolęd Sąsiedzkich. Tegoroczna edycja odbyła się w kościele św. Wincentego Ferreriusza i św. Bartłomieja Apostoła.

W szudziałowskim kolędowaniu biorą udział nie tylko chóry parafialne kościołów katolickiego i prawosławnego, ale także grupy śpiewacze i osoby prywatne.

W tegorocznej edycji wystąpiły chóry parafii: Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny z Ostrowia Północnego, św. Wincentego Ferreriusza i św. Bartłomieja Apostoła z Szudziałowa, św. Ap. Piotra i Pawła z Samogródu oraz NMP Pośredniczki Łask i św. Agaty z Minkowiec. Własne interpretacje utworów zaprezentowały także grupy śpiewacze „Koraliki” z Wierzchlesia, „Szudziałowianie” z Szudziałowa, a także p. Władysława Matulewicz z wnukami oraz p. Stanisław Sawoń

Pierwsze koncerty były organizowane w sali świetlicy Gminnego Ośrodka Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie. W związku z rosnącym zainteresowaniem publiczności oraz samych wykonawców, od 2008 roku, kolejne edycje odbywają się także m.in. w świątyniach katolickich i prawosławnych gminy Szudziałowo.

Organizatorem cyklu sąsiedzkiego kolędowania jest Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie.


 

Red. M.L.

Fot. Marcin Nawrocki / UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy