Babcia na drodze. Ził157-film

Pług wirnikowy D-470 na samochodzie Ził 157 w akcji zima 2021. Od 2016 roku nie pracowała, bo nie było ani takiej zimy ani takiego śniegu żeby musiała się ruszyć. Ale w końcu musiała i  ruszyła na drogi powiatu wysokomazowieckiego. Mowa o odśnieżarce z silnikiem czołgu. Choć pochodzenie ma radzieckie w Zarządzie Dróg mówią o niej pieszczotliwie Babcia – opowiada Marcin Korcz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem.

Na zimowe utrzymanie dróg już wydaliśmy tylko w styczniu 350 tysięcy. Inny sprzęt nie dałby w tym roku rady. Tyle było śniegu i lodu więc wykorzystaliśmy ją.Wspaniale poradziła sobie choćby na zawianej drodze Sokoły- Krzyżewo Babcia ma swoje wady. Często przydarzają się jej awarie i dużo pali.  Ale za to do jej naprawy nie trzeba skomplikowanych części. Popuka się, postuka i działa. Opony ma zaj…iste, znaczy bardzo dobre. Żadnej elektroniki ! – mówi z dumą doświadczony mechanik i operator wiekowej maszyny Sławomir Grodzki.

 

To jest ZIŁ- 157 z 1956 roku pojemność silnika 5,5 litra. Pali od 10 do nawet 20 litrów na godzinę. Ten silnik to jest pół czołgu. Wcześniej pracowała na lotnisku Okęcie. Wysłużyła się, ale na szczęście udało się ją tanio kupić – opowiada Sławomir Grodzki, który pracuje w wysokomazowieckich drogach od wielu lat.

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy