Akcja szczepień znacznie przyśpiesza!

Akcja szczepień znacznie przyśpiesza!

Do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu. Od poniedziałku przyspieszamy i będzie rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 każdego dnia dwóch roczników, w poniedziałek 26 kwietnia będą to roczniki 1974 i 1975 – zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

28 kwietnia ruszy rejestracja dla osób między 30. a 39. rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się – poinformował we wtorek (20.04) szef KPRM Michał Dworczyk.

Podkreślił, że takich osób jest nieco ponad 400 tysięcy. „Te osoby przez to, że zgłosiły się wcześniej, będą miały teraz priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienie” – zaznaczył minister.

4 maja rozpocznie się taka rejestracja dla osób między 18. a 29. rokiem życia.

Później kolejne roczniki aż do 7 maja. 7 maja, 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień – powiedział Dworczyk.

Pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach

W Siemiatyczach będzie pierwszy w Podlaskiem punkt szczepień masowych na COVID-19

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

na podst.PAP i KPRM

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy