Do 31 marca rolnicy mogą skorzystać z dofinansowania na zakup komputerów dla swoich dzieci


Dostałeś z ARiMR pomoc na zakup komputera dla dziecka? Masz czas na jego nabycie do 31 marca 2021 r.

Wnioski o przyznanie pomocy na zakup sprzętu komputerowego dla dziecka z rodziny rolniczej można było składać do 30 grudnia 2020 r.

„Przypominamy rolnikom, którzy otrzymali z ARiMR pomoc na zakup takiego sprzętu, a jeszcze tego nie zrobili, że mają na to czas tylko do 31 marca 2021 roku. Fakturę potwierdzającą dokonanie takiego zakupu trzeba dostarczyć do biura powiatowego ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. To są niezbędne warunki, aby rozliczyć otrzymane wsparcie” – czytamy na stronie ARiMR.

 

Zobacz: Do 30 grudnia można się starać o pieniądze na zakup komputera dla dzieci rolników 

1500 zł „na komputer” dla dziecka rolnika

Wsparcie w wysokości do 1500 zł można było otrzymać na zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. O taką pomoc ubiegało się 39 tysięcy rolników. Kwota dofinansowania, o które występowali wyniosła około 58,5 mln zł.

„Najwięcej wniosków złożono w województwach: mazowieckim (6,25 tys. wniosków), lubelskim (5,16 tys. wniosków), małopolskim (4,68 tys. wniosków) i wielkopolskim (3,79 tys. wniosków)” – podaje ARiMR.

W województwie podlaskim najwięcej zainteresowanych zakupem lub refundacją kosztów wcześniej kupionego sprzętu było w powiecie łomżyńskim.

Złożono tam 390 wniosków. Najmniej, bo 32 osoby ubiegały się o takie dofinansowanie w powiecie hajnowskim.


Biura powiatowe ARiMR wydały blisko 35 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę 52,39 mln zł.  Agencja zakończyła rozpatrywanie złożonych wniosków. Przyznana pomoc została przekazana na rachunki bankowe beneficjentów.

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy