Dzięki podlaskiej KAS podrobione zabawki nie trafią do dzieci

Funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli w dwóch sklepach wielobranżowych w Czarnej Białostockiej i w Bielsku Podlaskim ujawnili 331 zestawów klocków, lalek oraz figurek z postaciami z popularnych kreskówek.

Towary te oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek, ale ich niska jakość od razu wzbudziła podejrzenia kontrolujących.

Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie, a ujawniony towar to podróbki.

Zabawki, których wartość rynkowa została oszacowana na 32 tys. zł, zostały zabezpieczone do dalszego postępowania. Za oferowanie do sprzedaży towarów bezprawnie oznaczonych chronionymi znakami towarowymi właściciele sklepów odpowiedzą przed sądem.

Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Działania KAS w zakresie kontroli rynku skierowane są m.in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie ochrony polskim konsumentom. Kontrola zabawek to jedno z zadań KAS, które zapewniają bezpieczeństwo dzieciom.

Badania laboratoryjne potwierdzają, że podrabiane zabawki zawierają często niedozwolone lub zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.

Red. OKO

Fot. Podlaska KAS

Podlaska KAS

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy