Gmina Kolno. Była stara zlewnia mleka, jest świetlica dla mieszkańców

Na tę chwile mieszkańcy Niksowizny czekali bardzo długo.  22 lipca odbyła się uroczystość otwarcia pięknego obiektu, który powstał z dawnej zlewni mleka. To było niełatwe, pełne zaskakujących zwrotów akcji zadanie, ale przy wsparciu przyjaciół Gminy Kolno i determinacji jej władz udało się odnieść sukces za który przedstawiciele lokalnej społeczności dziękowali zaangażowanym pamiątkowymi statuetkami.

Klucze do budynku  Sołtysowi Niksowizny i Przewodniczącej nowo utworzonego KGW w Niksowiźnie przekazał Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

– To nie są symboliczne klucze, to są klucze od tego budynku, które przekazuje Wam byście tchnęli w niego życie, niech służy mieszkańcom i będzie miejscem, które łączy – mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

Zlewnia służyła nam wiele lat i może nie była miejscem kultury, ale była miejscem integracji. Tutaj zjeżdżali się mieszkańcy wielu miejscowości , poznawali się, tutaj toczyły się dyskusje o wszystkim, to był nasz taki naturalny Facebook. Potem przyszły zmiany, ustał skup mleka, zlewnia przez kilka lat stała opuszczona – mówił podczas otwarcia Alfred Samul sołtys wsi Niksowizna.

Wyremontowane wnętrza, nowy kolor fasady, duże okna – budynek zupełnie nie kojarzy się już z opuszczonym obiektem i jego wcześniejszymi „mleczarskim” funkcjami. Udekorowany balonikami obiekt właśnie uroczyście otwarto z udziałem władz gminy i powiatu i oddano do dyspozycji mieszkańcom.

Tu będą mogli się spotykać, brać udział w zajęciach i projektach. Z nowej świetlicy będzie też korzystało utworzone w Niksowiźnie koło gospodyń wiejskich.

Remont udało się przeprowadzić dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Narodowego Centrum Kultury.


 

Red. OKO

Fot. Gmina Kolno

Gmina Kolno

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy