Nielegalny przewóz śmieci udaremnili podlascy funkcjonariusze KAS

Nielegalny przewóz śmieci udaremnili podlascy funkcjonariusze KAS

Odpady zamiast zgłoszonego plastikowego granulatu wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w transporcie z Litwy. Kierowca ciężarówki zatrzymany w okolicach Suwałk przewoził 18 ton pociętych plastikowych butelek.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali w pobliżu Suwałk ciężarówkę. Zgodnie z dokumentami miała przewozić z Litwy do Polski plastikowy granulat. Podczas kontroli okazało się, że w naczepie znajdowało się ponad 18 ton pociętych butelek z tworzywa sztucznego wraz z papierowymi etykietami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Suwałkach potwierdził, że przewożony towar to odpady – mówi oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki.

Za brak zgłoszenia przewozu odpadów w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu odbiorcy towaru grozi kara 20 tys. zł. Ale konsekwencje mogą być jeszcze surowsze – dodaje st. asp. Maciej Czarnecki.

– Przewoźnik, za wwóz odpadów na terytorium Polski bez wymaganego zezwolenia, musi liczyć się karą 12 tys. zł. Dodatkowo, zgodnie z kodeksem karnym, organizatorom nielegalnego transportu odpadów grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – mówi st. asp. Maciej Czarnecki.

Podobny nielegalny transport odpadów funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali na Suwalszczyźnie niespełna miesiąc temu.

 

Red. OKO

Fot. Podlaska KAS

na podst. mat. prasowych KAS

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy