MICHAŁOWO. BURMISTRZ BUDUJE OSIEDLA DLA NOWYCH MIESZKAŃCÓW

Ruszyła kampania „Zamieszkaj w Michałowie”. Jest to kolejny innowacyjny pomysł Burmistrza Michałowa. Planuje on wybudowanie około 200 mieszkań! Chce w ten sposób ściągnąć nowych mieszkańców na teren swojej gminy.

Kto buduje te domy?

„Niezapominajka” – spółka powołana uchwałą Rady Miejskiej w Michałowie, w której jedynym udziałowcem będzie Gmina Michałowo.

Domy zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby tej inwestycji. Firma projektująca zastosowała się do tzw. „Księgi wizualizacji domów Michałowa”. Jest to specjalne opracowanie detali architektonicznych charakterystycznych dla tego regionu- okiennice, naroża domów itp. Detale te zostały zastosowane przy wykonywaniu projektów domów, które będzie budowała Gmina Michałowo. Dzięki temu nowopowstające osiedla mają być spójne architektonicznie i promować architekturę regionu.

Każdy dom będzie składał się z czterech odrębnych (własne wejście) lokali. Lokale będą dostępne w dwóch wariantach: mniejszy będzie miał powierzchnię około 59m2 (z ogródkiem), większy 106m2 (z ogródkiem i garażem).

W miesiącu sierpniu i wrześniu powstała spółka „Niezapominajka” będzie przyjmowała wnioski osób chętnych do wynajęcia lub wykupu tych domów. Na podstawie tych wniosków zaplanowana zostanie strategia budowy mieszkań- Gmina podejmie decyzję, ile ich należy wybudować „w pierwszym rzucie”.

Na stronie promującej te działania zamieszkajwmichalowie.pl możemy przeczytać, iż Gmina „proponuje rewolucyjne finasowanie względem innych ofert deweloperskich. Zarówno w przypadku domów 59m2 jak i 106m2, będą dostępne dwie formy nabycia nieruchomości: wynajem i kupno. W przypadku wynajmu, umowa jest bezterminowa z możliwością kupna na własność po co najmniej 15 latach użytkowania. Czynsz za mniejsze mieszkanie oscylować będzie wokół 395zł/mc natomiast w drugim przypadku 595zł/mc. Wynajem skierowany jest do mieszkańców gminy Michałowo, którzy na dzień oddania mieszkań do użytku zamieszkują na terenie gminy Michałowo od co najmniej roku i nie posiadają innych praw do lokali/domów mieszkalnych na terenie gminy. Zakup od wynajmu różni się z kolei przeniesieniem praw własności mieszkania od razu na użytkownika, który spłaca ratę wraz z czynszem do Spółki. W tym przypadku nie zachodzi konieczność zaciągania indywidualnego kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości (kredyt zaciąga spółka w imieniu lokatorów). Zakup skierowany jest do wszystkich chętnych, nie ma tu warunku zamieszkiwania na terenie gminy Michałowo. Czynsze wraz z ratą wynoszą odpowiednio 790zł oraz 1190zł. Istnieje możliwość spłaty zobowiązania bez odsetek po 5 latach. W przypadku zakupu na raty, niezbędna jest wpłata 30% wartości inwestycji celem partycypacji w kosztach budowy. Wkład własny będzie płatny w 3 ratach: w momencie podpisania umowy, w momencie rozpoczęcia budowy, w momencie przekazania kluczy.”

Godna uwagi jest informacja, iż domy które planuje budować Gmina zostaną podłączone do miejskiego ciepłociągu, co spowoduje obniżenie rachunków za ciepło do niezbędnego minimum. Dodatkowo w każdym lokalu planowany jest kominek.  Na terenie osiedla będzie dostępny Internet światłowodowy. Mieszkańcy Michałowa zwolnieni są z płacenia podatku od nieruchomości.

Pracownicy Ratusza informują, iż zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże. Już pierwszego dnia wpłynęło pięć podań osób zainteresowanych tą inwestycją.

Dom cztero- lokalowy, każdy lokal po 59m2 + działka

Dom cztero- lokalowy, każdy lokal po 106m2 (parter i piętro) w tym garaż + działka

 

Red. A.M.M.

Fot. http://zamieszkajwmichalowie.pl/

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy