Polacy mistrzami Europy

Polacy mistrzami Europy

 

Polscy lekkoatleci zostali mistrzami w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

 

Polscy lekkoatleci na najwyższym stopniu podium

 

Na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy polscy lekkoatleci zdobyli 345 pkt., co zapewniło im zwycięstwo. Za Polakami znaleźli się Niemcy z wynikiem 317,5 pkt. Trzecie miejsce natomiast zajęli Francuzi, którzy zgarnęli 316,5 pkt, depcząc po piętach Niemcom.

 

Polacy, w trwającej od piątku imprezie sportowej aż 10 razy odnotowali indywidualne zwycięstwa. Wśród zwycięzców należy wymienić:

 1. Sofię Ennaoui – bieg na 1500 m,
 2. żeńską sztafetę 4×400 m,
 3. Adama Kszczota – bieg na 800 m,
 4. Piotra Liska – skok o tyczce,
 5. Piotra Małachowskiego – rzut dyskiem,
 6. Justynę Święty-Ersetic – bieg na 400 m,
 7. Marcina Lewandowskiego – bieg na 1500m,
 8. Patryka Dobka – bieg przez płotki na 400m,
 9. Michała Haratyka – pchnięcie kulą,
 10. Wojciecha Nowickiego – rzut młotem.

Reprezentantów Polski plasujących się indywidualnie na podium nie sposób zliczyć.

 

Jak spisali się reprezentanci Podlasia?

 

Podlasianie zdecydowanie nie odstawali od swoich kolegów z reprezentacji. Na zawody wybrało się pięcioro Podlasian. Bezkonkurencyjny okazał się białostocki młociarz Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok). Młociarz w drugiej próbie posłał młot na odległość 78,84 m. Taka odległość zapewniła mu zwycięstwo i dała polskiej reprezentacji 12 pkt. Nowicki jest liderem światowych list.

 

„Jestem zadowolony z wyniku, bo jestem w ciężkim treningu. Wkradło się parę błędów, ale to nie jest istotne. Najważniejsze jest 12 punktów dla reprezentacji, liczę że wygramy.” – powiedział po starcie Nowicki.

 

Drugie miejsce w rzucie oszczepem zajęła Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki. Podlasianka odnotowała najlepszy wynik w sezonie –  63,39m i zdobyła dla drużyny 11 pkt.

 

„Warto było ciężko pracować przez te dwa lata.” – cieszyła się Andrejczyk.

„Dopiero od dwóch tygodni nie czuję bólu przy rzucie. Cieszę się z wyników, ale wiem, że to jeszcze nie to, że daleko mi do automatyzmu, że jeszcze brakuje dynamiki. Na szczęście, najwyższa dyspozycja ma przyjść za rok.” – dodała wesoło mając na myśli Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

 

Reprezentant Podlasia Białystok – Damian Czykier, zajmując czwarte miejsce w biegu na 110m przez płotki, dołożył 9 pkt do puli. Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) tym razem skoczyła na wysokość 190cm, co dało jej piąte miejsce i 8 pkt do klasyfikacji drużynowej. Jedenaste miejsce to wynik reprezentantki Podlasia w skoku w dal – Magdaleny Żebrowskiej (OKLA Ostrołęka). Tym samym skoczkini zapewniła 2 pkt drużynie.

 

Komentarz: Gratulujemy całej reprezentacji!

Red. G.O.

Fot. Podlaskie24.pl/ PAP/ sport.moja-ostroleka.pl/ Facebook (profile sportowców)

0 0 votes
Article Rating
 • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy