Policjanci apelują: Nie na zostawiaj dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie

Nie na zostawiaj dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie‼️

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania dorosłych czy też zwykłego roztargnienia, mogą być przyczyną tragedii najmłodszych, dlatego nie zostawiaj dziecka ani zwierzęcia w rozgrzanym samochodzie, nawet na chwilę! – apelują policjanci.

Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza teraz, w gorące dni. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nie pomoże także zaparkowanie auta w cieniu. Temperatura w samochodzie wzrasta bardzo szybko i może dojść do nieszczęścia.

Zawsze zabierzmy dziecko ze sobą, gdy idziemy do sklepu czy na pocztę

Podlaska Policja: Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej „krótkiej” chwili wydarzy się tragedia. Dlatego radzimy rodzicom czy też opiekunom zwierząt, aby pomyśleli wcześniej o konsekwencjach takiego zachowania. Do osób postronnych apelujemy o czujność! Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność innych.

W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego, gdy ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe – mamy prawo użyć wszelkich środków. O zauważonej sytuacji należy również jak najszybciej poinformować służby dzwoniąc pod numer 112.

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy