Ponad 450 mln zł ma kosztować budowa drogi Łapy-Roszki Wodźki-Wysokie Mazowieckie

454,8 mln zł będzie kosztować budowa drogi wojewódzkiej Łapy – Roszki Wodźki – Wysokie Mazowieckie (Podlaskie)

W poniedziałek w Wysokiem Mazowieckiem podpisano z wykonawcą umowę w tej sprawie.

Drogę – wraz z czterema obwodnicami – zbuduje wybrana w przetargu firma Strabag sp. z o.o. Władze firmy podpisały umowę na tę inwestycję z dyrekcją Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W ramach tej inwestycji będzie budowanych i przebudowanych łącznie 25 km dróg wojewódzkich nr 681, 682 i 678 i zbudowane obwodnice: Łap, miejscowości Roszki-Wodźki, Mazury oraz Brok.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki poinformował, że droga ta jest jedną z najważniejszych dróg wojewódzkich w Podlaskiem, istotną dla rozwoju regionu, także ważną z punktu widzenia militarnego. Dodał, że będzie także ważną alternatywą w komunikacji dla drogi ekspresowej S8 Warszawa-Białystok.

Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski poinformował, że w ramach inwestycji powstaną m.in. trzy estakady.

Estakady te będą miały w sumie długość 1,6 km i ich budowa będzie wyzwaniem technicznym – dodał prezes Strabag Waldemar Wójcik. Przekonywał, że nowa trasa wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko uważa, że nowa droga jest potrzebna, bo obecna jest w złym stanie technicznym, a to najbardziej obciążona komunikacyjnie droga wojewódzka w Podlaskiem.

Zarząd województwa podlaskiego informował wcześniej, że 423,5 mln zł na drogę Łapy-Roszki Wodźki-Wysokie Mazowieckie pochodzi z UE z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podlaskiego (FEdP) 2021-2027. Inwestycja jest również kwotą 59,7 mln zł dofinansowana z budżetu samorządu województwa podlaskiego, a 15 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Trasa Łapy – Roszki Wodźki – Wysokie Mazowieckie ma być gotowa do lipca 2026 r.(PAP)

Red. M. L.

Fot. stock.adobe.com

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy