Ponad milion na ,,U Pana Boga w Królowym Moście” chce dać marszałek województwa

Ponad milion na ,,U Pana Boga w Królowym Moście” chce dać marszałek województwa

Na sesji sejmiku w poniedziałek (27.09 )ma być głosowana poprawka do budżetu województwa przyznająca ponad milion złotych na produkcję filmu ,,U Pana Boga w Królowym Moście”. Zarząd Województwa zamierza przeznaczyć na film 1,15 mln zł.

Nowa produkcja oferuje liczne działania promocyjne takie jak: umieszczenie logotypu województwa podlaskiego na materiałach promocyjnych, napisach końcowych filmu i serialu  można przeczytać w autopoprawce do uchwały zmieniającej tegoroczny budżet województwa.

Reżyser kultowej serii ,,U Pana Boga w …” Jacek Bromski przy tej okazji uchylił nieco rąbka tajemnicy i zdradził fabułę filmu.

Bohaterowie filmu postanawiają założyć państwo – Republikę Królowego Mostu. Dzieje się to po tym jak w podziemiach kościoła studentka archeologii znajduje schowany, zamurowany w ścianie uniwersał króla Jana Kazimierza, który nadaje niepodległość księstwu wokół Królowego Mostu. Niepodległość księstwa książę Butrymowicz dostaje za zasługi w wojnie ze Szwedami. 

Czy film dostanie wsparcie sejmiku województwa dowiemy się najprawdopodobniej w poniedziałek, ale już teraz pojawiła się krytyka pomysłu wsparcia produkcji. Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki skrytykował pomysł na dofinansowanie filmu z serii, który jego zdaniem źle pokazuje województwo podlaskie.

Po Zenku kolejna „utrwalająca” stereotypy promocja… Fajne, ale przaśne klimaty, śledzikowanie i furmanki- napisał Rafał Rudnicki na Twitterze. 

O nowym filmie udało nam się porozmawiać kilka tygodni temu z odtwórcą roli komendanta Andrzejem Beyą Zaborskim.

Red. OKO

Fot. kadr z filmu U Pana Boga za piecem reż.Jacek Bromski / Podlaskie24.pl

Twitter Rafał Rudnicki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy