Pożar domu w Szepietowie. Sąsiedzi organizują pomoc


Pożar domu w Szepietowie. Sąsiedzi organizują pomoc

W czwartek  19.08.2021 godz ok 17.20 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Szepietowie przy ul. Papieża Jana Pawła II. Została wezwana straż pożarna z całej okolicy. Mimo to rodzina Państwa Sosnowskich straciła dobytek.

Według informacji strażaków prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był wybuch butli gazowej. Uszkodzeniu uległ również sąsiedni budynek. Obrażenia odniosła jedna osoba. W momencie wybuchu w budynku znajdowały się dwie osoby. Obie znajdują się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej – powiedział portalowi Podlaskie24.pl mł. kpt. Cezary Zalewski z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem. 

Były to cztery zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie, dwa zastępy z OSP KSRG Szepietowo, OSP KSRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Dąbrowa Moczydły, OSP Dąbrówka Kościelna i OSP Średnica Maćkowięta.

– Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mógł być wybuch butli z gazem, ale oficjalna przyczyna nie jest znana. To ustala Policja – dodaje mł. kpt. Cezary Zalewski.

Sąsiedzi i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Szepietowa szybko zorganizowali i rozpropagowali zrzutkę na portalu zrzutka.pl

Drodzy mieszkańcy Szepietowa ! W dniu 19 sierpnia spłonął dobytek życia naszych przyjaciół, sąsiadów, znajomych, Państwa Sosnowskich. Zawsze życzliwi dla innych, teraz stoją w obliczu ogromu zniszczeń i wielkiej tragedii jaka ich dotknęła.

 Uważamy, że jako mieszkańcy Szepietowa mamy obowiązek wesprzeć ich w tej strasznej tragedii, po ludzku, solidarnie, po sąsiedzku. Zapraszamy chętnych do dobrowolnej zbiórki dla pogorzelców. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/rpr9cf

W akcję pomocy dla pogorzelców włączyli się również pracownicy Urzędu Miejskiego w Szepietowie. 

– Również my bezpośrednio wczoraj, zaraz po tym wydarzeniu, tę zbiórkę udostępniliśmy na naszym profilu fejsbukowym – mówi Michał Gąsowski z-ca burmistrza Urzędu Miejskiego w Szepietowie. –  Oczywiście ze swojej strony pracownicy urzędu tę akcję wesprą, bo udostępnienia tej zrzutki na profilach zaprzyjaźnionych już poszły. Myślę, że tę akcję uda nam się rozpromować dosyć szeroko. Jeśli chodzi o zakwaterowanie poszkodowanych, to u rodziny prawdopodobnie się zatrzymali. W tej chwili burmistrz jest na miejscu z nadzorem budowlanym, i ustalają fakty. Sprawdzają jaka pomoc w tej chwili jest najbardziej potrzebna – dodaje zastępca burmistrza Szepietowa.

Red. OKO / ML

Fot. OSP Dąbrówka Kościelna/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy