Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących 2021

Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących 2021

Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych, bezdomnych i ubogich – to wydarzenie, które od siedmiu lat wspólnie organizują Fundacja Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. W tym roku, z powodu epidemii, nie odbędzie się tradycyjne spotkanie przy świątecznym stole. Jednak organizatorzy wydarzenia nie pozostawiają potrzebujących bez pomocy. 

Przedstawiciele organizacji zapraszają wszystkich chętnych na plac przed Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku w Wielką Sobotę (3.04.2021 r.) od godz. 10.00. Tu, wolontariusze wspierani przez Grupę Ratowniczą Nadzieja i Wojska Obrony Terytorialnej, będą rozdawać paczki z żywnością oraz gotowymi daniami świątecznymi. W sumie otrzyma je nawet 1000 osób. 

„W tym roku będziemy przygotowani do wydania ponad tysiąca paczek. W paczkach tych znajdą się nie tylko tradycyjne potrawy wielkanocne, takie jak żurek z białą kiełbasą, wędliny, pasta jajeczna, sałatka jarzynowa, baby wielkanocne, pieczywo, ale będą to również produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Każdy z naszych gości otrzyma dwie paczki” – mówi Dominika Czarnecka z Fundacji Rodziny Czarneckich. „Wydarzenie wspiera kilkudziesięciu darczyńców. Są to zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, które wspierają to przedsięwzięcie również finansowo” – dodaje Czarnecka.

O wielkanocnej święconce i tym, jak rozdawanie paczek wpisuje się w tę tradycję mówi ks. Jerzy Sęczek – Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej: „Spożywanie posiłków jest czynnością świętą – te słowa usłyszymy przy święceniu pokarmów wielkanocnych, dlatego też czynimy znak krzyża przed i po posiłku, a dodatkowo jeszcze pamiętamy o dziełach miłosierdzia. Nie zamykamy się do grona swojej rodziny, ale wychodzimy dalej (…) żebyśmy
z Ewangelii wzięli tę naszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.”
Jak dodaje ks. Sęczek: „W tych obostrzeniach nie możemy, tak jak zwykle, zasiąść razem do stołu,
ale przygotowujemy koszyczek ze śniadaniem wielkanocnym”.

W przygotowania do wydarzenia chętnie włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. MB Miłosierdzia w Białymstoku, którzy osobom potrzebującym przygotowali   kartki świąteczne:

„Na szczęście obostrzenia i dystans społeczny nie zakazują bliskości serca. W tym roku razem z Paniami, dzieci najmłodsze – uczniowie klas 1-3 przygotowały pięćset kartek świątecznych, które pracowicie własnymi rączkami wyklejały, rysowały, malowały… rezygnując niejednokrotnie z takich ważnych czynności jak bieganie czy zabawy dziecięce. Dzieci robiły to ze świadomością, że przygotowują kartki dla tych osób, którym być może nikt takich kartek nie podaruje. Chcieliśmy, żeby były one takim znakiem bliskości, nadziei i miłości dla tych, którzy na co dzień jej nie doświadczają.” – mówi Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. MB Miłosierdzia – Honorata Kozłowska.

Na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Katolickich im. MB Miłosierdzia wydawaną żywność pobłogosławi J.E. Ks. Bp Henryk Ciereszko – Administrator Archidiecezji Białostockiej. 

Jak co roku, Śniadanie Wielkanocne, wspiera kilkudziesięciu darczyńców. Są wśród nich przedsiębiorstwa, osoby prywatne oraz wolontariusze. Partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie oraz Miasto Białystok. 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy