Strażacy opublikowali zdjęcia z pożaru Bielmleku

Strażacy opublikowali zdjęcia z akcji gaśniczej podczas pożaru Bielmleku. Tak relacjonują wydarzenia z 8 września.

W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte są pomieszczenia na III i IV piętrze budynku proszkowni, którego wysokość wynosi około 38 metrów. Ogień rozprzestrzeniał się wewnątrz ścian. Wszyscy pracownicy opuścili budynek przed przybycie straży pożarnej.
strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Działania gaśnicze prowadzono zarówno wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz, z wykorzystaniem dwóch podnośników hydraulicznych (z JRG Bielsk Podlaski i JRG Hajnówka) i drabiny mechanicznej (z JRG nr 1 w Białymstoku). Silne zadymienie panujące wewnątrz budynku utrudniało dotarcie do źródła pożaru. Na miejsce działań przybył Komendant Powiatowy PSP w Bielsku Podlaskim wraz z grupą operacyjną. Do zdarzenia zadysponowana została również grupa operacyjna Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
W dalszej fazie działania zastępów straży pożarnej polegały na rozbiórce nadpalonych elementów pokrycia ścian i dachu oraz dogaszaniu wykrytych przy użyciu kamery termowizyjnej zarzewi ognia.

W działaniach udział brało 12 zastępów straży pożarnej, w tym: 3 zastępy gaśnicze z JRG Bielsk Podlaski, OSP Augustowo, OSP Piliki, OSP Łubin Kościelny, OSP Hołody, OSP Stryki, cysterna z JRG nr 2 w Białymstoku, 2 podnośniki hydrauliczne (z JRG Bielsk Podlaski i JRG Hajnówka), drabiny mechanicznej (z JRG nr 1 w Białymstoku). Do działań zadysponowano również 3 samochody operacyjne (w tym 1 z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku) oraz samochód kwatermistrzowski. W działaniach trwających blisko 6 godzin łącznie wzięło udział 48 strażaków PSP i OSP. Działania strażaków wspierane były przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Red. OKO

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy