Szkoła w Krzyżewie przetrwała i rozpoczęła rok szkolny

Szkoła w Krzyżewie przetrwała i rozpoczęła rok szkolny

39 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół w Krzyżewie. Pierwszego września na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły, którzy do ostatnich dni wakacji walczyli, żeby szkoła przetrwała. Placówce, która jest pierwsza w rankingu Perspektyw w województwie podlaskim groziła likwidacja. Starosta wysokomazowiecki obiecał, że nie zlikwiduje szkoły, jeśli znajdzie się chociaż piętnastu chętnych do uczenia się tu uczniów.

Szkoła ma ponad stuletnią tradycję. Założyła ją Stefania Karpowicz.

,,Szkoła istnieje wtedy kiedy są uczniowie. Działania może zmobilizowało to, że szkoła została postawiona w stan likwidacji. Wierzę, że jest szansa, że oferta edukacyjna szkoły zainteresuje uczniów na tyle, że do szkoły przyjdą. Życzę im powodzenia„-powiedziała Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka

Zobacz:Najlepsza szkoła w województwie musi walczyć o przetrwanie

Dyrekcja i wolontariusze jeździli od domu do domu i namawiali młodzież i rodziców, żeby wybrali właśnie tę szkołę. Udało się!

,,Ta szkoła żyje, bardzo się cieszę, jestem szczęśliwa. To nasze małe Westerplatte, nasza mała ojczyzna uratowana. Po raz pierwszy od czterech lat ten pierwszy dzwonek może zadzwonić dla dwóch pierwszych klas.  To jest niesamowita radość”.-  cieszy się Elżbieta Jabłońska ze Społecznego Komitetu Wsparcia dla Szkoły w Krzyżewie.

,,Dzisiaj to radości dzień. Pan Bóg jest ojcem sukcesu. Zwycięstwo Panu Bogu przypisuje. On nas posyłał to tu to tam.Rozmawialiśmy z ministrem oświaty, z ministrem rolnictwa rozmawialiśmy z prezydentem. To trzeba było odgórnie odkręcić. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia mówi ksiądz Ryszard Niwiński – proboszcz parafii Wysokie Mazowieckie i duszpasterz rolników.

,, Z jednej strony wielka radość,  bo sytuacja była dramatyczna. Z drugiej – chciałabym żeby  tych uczniów było więcej, bo dwie klasy na 10 pracowni.Szkoda bo osiem pracowni jest jeszcze do wykorzystania. Zapraszamy mamy nabór otwarty,  a warunki komfortowe. „- zachęca dyrektor Joanna Krawczuk

Dziś wszyscy radośnie świętowali razem nowy rok szkolny.

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy