Woda z rzeki Supraśl. Badania od kilku dni nie wykazują przekroczeń dozwolonych norm

Woda z rzeki Supraśl jest czysta

Badania jakości wody z rzeki Supraśl od kilku dni nie wykazują przekroczeń dozwolonych norm- poinformowało Polskie Radio Białystok.

Ostatnie badania jakości wody z rzeki Supraśl nie wykazały przekroczeń dozwolonych norm. W związku z tym sanepid odstępuje od wzmożonych kontroli, które trwały od piątku (19.08).
W piątek specjaliści zadecydowali, aby codziennie przez kolejne pięć dni pobierać próbki do badań w Michałowie, Wasilkowie i Supraślu. Miało to związek z wykryciem w rzece zanieczyszczeń organicznych – bakterii Enterokoków.

Od tamtej pory w rzece Supraśl nie potwierdzono niepokojącego poziomu zanieczyszczenia, dlatego sanepid ogranicza częstotliwość wykonywania badań. Kolejne próbki wody będą pobrane w czwartek (25.08), a następne w poniedziałek (29.08).

Nadal obowiązuje zalecenie sanepidu dotyczące korzystania z przydomowych studni położonych w promieniu około kilometra od koryta rzeki. Mieszkańcy nie powinni pić z nich wody, jeżeli jej jakość budzi wątpliwości. Sanepid zaleca także przebadanie wody w takich studniach na obecność mikroorganizmów. W gminach przez które płynie rzeka Supraśl woda z wodociągów nadaje się do picia.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

na podst.Polskiego Radia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy