Wojciech Nowicki zwycięzcą rankingu Podlaskiej Gali Olimpijskiej

Wojciech Nowicki zwyciężył w plebiscycie  XXV Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Drugie miejsce zajęła Maria Andrejczyk, trzecie Natalia Maliszewska.

Na gali zorganizowanej w sobotę (14.05) w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku najpierw nagrodzono Czempionów Roku.

Tytuł Nadziei Olimpijskiej otrzymał Oskar Trejgo – wicemistrz Polski w kategorii do lat 23 w rzucie oszczepem. Jego rekord życiowy to 74,31 m.

Tytuł trenera roku przyznano w dwóch kategoriach – w sportach indywidualnych oraz w grach zespołowych. Pierwszy z nich zdobyła była już trenerka Wojciecha Nowickiego – Malwina Wojtulewicz, a druga statuetka trafiła do byłego trenera Ślepska Malow Suwałki – Andrzeja Kowala.

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym ubiegłego roku został tenisista stołowy, zdobywca dwóch krążków w Tokio – Rafał Czuper.

Najlepszym zawodnikiem w grach zespołowych okazał się były już siatkarz Ślepska Malow Suwałki – atakujący Bartłomiej Bołądź.

Uhonorowano także sportowca kończącego karierę, taką statuetkę otrzymała Kamila Lićwinko, ale nie było to jej ostatnie wyróżnienie podczas tego wieczoru.

Tytuł Super Czempiona trafił w ręce Wojciecha Fortuny – mistrza olimpijskiego z Sapporo, który od wielu lat zajmuje się promocją sportu na Suwalszczyźnie.

Na koniec poznaliśmy najlepszych sportowców woj. podlaskiego w roku 2021. Piąte miejsce przypadło płotkarzowi Damianowi Czykierowi, czwarte skoczkini wzwyż Kamili Lićwinko. Dalej było podobnie, jak w plebiscycie Gazety Współczesnej – trzecie miejsce zajęła Natalia Maliszewska, drugie Maria Andrejczyk a zwyciężył Wojciech Nowicki.

Galę swoim występem muzycznym uświetnił Andrzej Rybiński.

Organizatorem imprezy jest Podlaska Rada Olimpijska PKOl.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy