Łomża. Loteria PiT- owa

Łomża. Loteria PiT- owa. Rozlicz PIT w Łomży i weź udział w loterii-zachęcają władze miasta.

Nagrody o łącznej wartości 25 000 zł będą czekały na tych, którzy w swojej deklaracji podatkowej PIT za rok 2019, wskażą jako miejsce zamieszkania Miasto Łomża. Z taką inicjatywą wyszedł prezydent Mariusz Chrzanowski, który zachęca wszystkich do rozliczania podatku w naszym mieście.

Wiele osób, które mieszkają w Łomży lub tu pracują, bądź których dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli często wpisuje inny adres zamieszkania w rozliczeniu podatkowym. To powoduje, że część środków, która mogłaby zasilić budżet naszego miasta trafia gdzieś indziej. Dlatego wychodzimy z myślę atrakcyjną propozycją loterii, która mam nadzieję zmieni w jakimś stopniu podejście do rozliczania PIT-ów – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Rozpoczęcie PIT-owej loterii planowane jest na drugą połowę marca. Udział w niej będzie mogła wziąć każda osoba fizyczna – jak również prowadząca działalność – która ukończyła 18 lat oraz złożyła dowolną deklarację podatkową PIT za 2019 r. w Urzędzie Skarbowym w Łomży niezależnie od sposobu jej złożenia i wskaże w deklaracji podatkowej PIT Miasto Łomża jako miejsce zamieszkania.

Następnie, aby przystąpić do zabawy będzie trzeba zarejestrować swoje zgłoszenie na dedykowanej witrynie internetowej (zostanie uruchomiona w dniu rozpoczęcia loterii), bądź wypełnić papierowy formularz zgłoszeniowy w łomżyńskim magistracie, a następnie wrzucić go do specjalnie oznaczonej urny. Na tych, którzy to zrobią przewidziane są atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 25 000 zł m.in. hulajnogi elektryczne czy smartfony.

Prezydent Chrzanowski zwrócił również uwagę, że wielu mieszkańców Łomży błędnie rozlicza się z podatku dochodowego i tym samym miasto traci środki z tego tytułu. Aby unikać takich sytuacji należy przy wypełnianiu formularzy PIT, CIT, deklaracji i informacji podatkowych, wpisywać w rubrykach POWIAT i GMINA „Miasto Łomża”. W przypadku wpisania tylko słowa „Łomża” dochód z udziału w podatku dochodowym mieszkańców Miasta Łomża otrzyma Gmina Łomża zamiast Miasta Łomża.

– Ponad 38 procent odprowadzonego podatku do Urzędu Skarbowego trafia do kasy miasta. Zależy nam, aby przy rozliczeniu PIT-u 37 dochować wszelkiej staranności. Łomża jest miastem na prawach powiatu, więc ma zarówno udział w podatku dochodowym jako gmina oraz jako powiat. Są to znaczące dochody, ponieważ w ubiegłym roku do kasy miasta trafiło z tego tytułu ponad 78,5 mln zł – poinformowała skarbnik miasta Elżbieta Parzych.

Rozliczając PIT w Łomży, mieszkańcy przyczyniają się do lepszego funkcjonowania miasta.

,,Ze środków wpłacanych w postaci podatków utrzymywane są placówki oświatowe, rozwija się infrastruktura drogowa, czy organizowane są wydarzenia społeczno-kulturalne. Podatek wpływa na rozwój komunikacji miejskiej, która każdego dnia pozwala dotrzeć do pracy i szkół łomżanom.”- przekonują władze Łomży.

Red. OKO

Fot. lomza.pl

lomza.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy