Otwarcie nowej drogi i mostu. Turyści łatwiej dojadą do Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Otwarcie nowej drogi i mostu. Turyści łatwiej dojadą do Suwalskiego Parku Krajobrazowego

To ponad półkilometrowy odcinek drogi we wsi Malesowizna, koło Jeleniewa. Po modernizacji jest szeroka, bezkolizyjna. Inwestycję dofinansowano z budżetu województwa. Natomiast zniszczony most rozebrano i zbudowano nowy. Jego nośność została zwiększona z 24 do 40 ton. W uroczystym oddaniu do użytku obiektów we wtorek, 26 października, wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.

 

Zmodernizowana droga we wsi Malesowizna, koło Jeleniewa prowadzi do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Teraz dotarcie do jego siedziby będzie znacznie wygodniejsze.

– To ważne szczególnie ze względu na turystów, którzy odwiedzają Suwalski Park Krajobrazowy. Jest ich kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Teraz na pewno będą mogli łatwiej tu dojechać, odwiedzić to miejsce i cieszyć się jego urokami – zaznaczył Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki.

Modernizacja półkilometrowego odcinka drogi kosztowała 585 tys. zł. Zarząd Województwa Podlaskiego wsparł tę inwestycję kwotą ponad 425 tys. zł.

– Przyjechałem tu kiedyś zimą i widziałem stan tej drogi – była tak zdegradowana, że przejazd przez nią nie był możliwy. Modernizacja to doskonały przykład tego, jak można łączyć infrastrukturę z ochroną środowiska – mówił Marek Olbryś

Przed remontem także konstrukcja łącząca brzegi Czarnej Hańczy była w złym stanie. Nie mogły po niej jeździć duże auta oraz ciężkie maszyny rolnicze. Modernizacja mostu kosztowała ponad 1 mln 651 tys. zł, dofinansowanie wyniosło 1,4 mln zł.

– Za tę kwotę bardzo serdecznie dziękuję. Bez niej byśmy tego mostu nie wybudowali – podkreślił Witold Kowalewski, starosta suwalski.

Pieniądze na modernizację mostu pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 100 tys. zł dołożyło Nadleśnictwo Suwałki.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy