19-latek z zapaśniczego KS Wschód Mistrzem Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym

19-latek z białostockiego zapaśniczego Klubu Sportowy Wschód Mistrzem Polski Seniorów wraz z trenerem na podium w zapasach w stylu klasycznym

14 maja 2022 roku w Radomiu odbyły się XCII Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym gdzie startowało 101 najlepszych seniorów z 19 klubów z całego kraju, stoczono 163 pojedynki. Wymarzonym dla każdego trenera okazał się start wraz z trenowanymi zawodnikami na jednych zawodach, gdzie Arslanbek Salimov będąc jeszcze juniorem zdobył tytuł Mistrz Polski w kategorii 63kg a trenujący młodego zapaśnika Dariusz Ryżykow po wieloletniej przerwie w startach wywalczył brązowy medal klasycznego czempionatu w kategorii 82kg. Wspólne zdjęcie zawodnika – Mistrza Polski wraz z trenerem który rywalizował na mistrzowskich zawodach na długo pozostanie w pamięci obu medalistów. Niewiele zabrakło aby Mairbek Salimov powtórzył osiągnięcie brata ostateczne również jako junior zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii 67kg. O medal otarł się Arbi Magomedov, który ostatecznie zajął piątą lokatę na mistrzostwach w wadze 63 kg.

Podczas zawodów obecni byli: Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, Wiceprezes Ryszard Wolny, trenerzy Kadr Narodowych oraz nasz Podlaski sędzia międzynarodowy Łukasz Łebkowski. Trener i zawodnicy na podium Mistrzostw Polski Seniorów to ogromny sukces, który pokazuje pracę trenerską w wielu płaszczyznach, pokazuję poświęcenie i oddanie zawodnikom i dyscyplinie.