Trwa Jarmark letni przed białostockim Ratuszem

Trwa Jarmark letni przed białostockim Ratuszem

 

Rozpoczął się Jarmark letni przed białostockim Ratuszem.

 

To, czego nie znajdziesz w centrach handlowych

 

Na Rynku Kościuszki stanęło 40 stoisk, które swoją estetyką przypominać mogą niewielkie osiedle. Ta „osada” kryje w sobie wiele skarbów. Jarmark jest czynny codziennie od 10.00 do 17.00 i potrwa do przyszłej niedzieli (18 sierpnia). Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Jak zapewniają organizatorzy to właśnie na jarmarku  „odkryjesz piękno naszego regionu i odnajdziesz smaki swojego dzieciństwa.” Smakosze zdecydowanie zadowolą się wędlinami tradycyjnymi wieprzowymi i z dziczyzny, oscypkami różnego rodzaju, litewskimi wędlinami, chlebami, kwasem chlebowym i serami. Fani słodkich przyjemności chętnie spróbują sękaczy, chałwy, baklavy oraz bloków czekoladowych. Nie zabraknie także ozdób, dekoracji, ceramiki i wyrobów z wikliny i skórzanych. Osoby dbające o środowisko zainteresowane będą kosmetykami naturalnymi i ekologicznymi winami. Nie obejdzie się także bez odrobiny sztuki. Białostoczanie mogą podziwiać a także kupić obrazy, rękodzieło szklane, biżuterię i witraże.

 

Atrakcje dla najmłodszych

 

Wśród stoisk i najmłodsi znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie drewnianych zabawek. Dzieci z pewnością będą namawiać rodziców na odrobinę słodyczy – ręcznie robione lizaki i lody. Jarmarkowi towarzyszyć będzie także duży, dmuchany plac zabaw.

 

Nie lada atrakcją dla najmłodszych, ale także dla starszych jest stoisko Pana Władysława Gryki z małej wsi Suszczy Borek, który dziś i 15 sierpnia zaprezentuje proces tradycyjnego wypieku chleba i zdradzi parę ciekawostek na ten temat. Oprócz tego Pan Władysław do Białegostoku zabrał ze sobą swoje dwie kózki – Bielutką rozrabiakę Radosną i wesoło skaczącego Reksia.

 

Red. G.O.

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy