Wyniki konkursu na najlepsze jesienne zdjęcie

Halloween i święto zmarłych już za nami, a przed nami wyczekiwane wyniki konkursu na najładniejsze zdjęcie w jesiennym klimacie

Zasady konkursu:

Czytelnicy mieli czas na przesłanie zdjęć do środy 3.11. Fotografie miały przedstawiać jesień i nasz region. Istotne były także kreatywność, nietypowość i jakość. Poruszone lub rozmazane zdjęcia nie wchodziły w grę. Takie kwestie techniczne jak sprzęt, którym wykonano zdjęcie, szły na dalszy plan. Telefon? Lustrzanka? Tajny sprzęt wykradziony z NASA? Nie miało to znaczenia. Piękna fotografia jest piękną fotografią! Przyjęło się, że na podium są tylko 3 miejsca, a co za tym idzie wybranie trzech najpiękniejszych spośród zgłoszonych 56, nie było łatwym zadaniem. Drobną pomocą służyła rubryka wyróżnionych.

Nasi Czytelnicy po raz kolejny udowodnili, że województwo podlaskie ma zdolnych fotografów. Zobaczcie zestawienie trzech najlepszych fotografii i trzech wyróżnionych.

I Miejsce – Bożena Dziemian

Piękna fotografia autorstwa Bożeny Dziemian. Łąka, drzewa, słońce przebijające się przez chmury i podniszczony płot. Obraz „zmusza” do refleksji i zawieszenia na nim oka. Połączyła zieleń, a więc dzieło natury, z płotem, czyli dziełem człowieka. Może być to  pewien symbol pozostawienia przez ludzi śladu swojej obecności pośród środowiska naturalnego. Matka natura nie dała tu za wygraną. Roślinność zarosła jego siatkę. Innym skojarzeniem, które przychodzi na myśl, jest obecna sytuacja na granicy. Płot i pas zieleni to istotne symbole tego kryzysu. .

II Miejsce – Monika Zdrodowska

Na drugim miejscu uplasowało się dzieło Moniki Zdrodowskiej. Przedstawia wschód słońca nad Stawami Dojlidzkimi.  Zdjęcie wyróżniają kolory takie jak czerwony, pomarańczowy, fioletowy. Pięknie odbijają się w tafli wody, współgrają z liśćmi na brzegu. Czarny pomost ciekawie kontrastuje z jaskrawymi barwami nieba i stawu. To, co jest bardzo ważne w fotografii to uchwycenie momentu. Raz przychodzi to łatwiej, innym razem trzeba godzinami wyczekiwać właściwej chwili. Monika świetnie trafiła, przy czym wykazała się pewnym poświęceniem, robiąc zdjęcie rano.

III Miejsce – Krystyna Kuźmicz

Podium zamyka zdjęcie Krystyny Kuźmicz. Przedstawia bardzo ważny białostocki zabytek — Pałac Branickich. W lewym dolnym rogu możemy dostrzec liście, które spadły z drzewa, a w prawym górnym drzewo, którego gałąź jest pozbawiona liści. W tle znajduje się pałac rozjaśniony promieniami słońca. Tafla wody ładnie odbija pomarańczowe od liści drzewo oraz czarną altanę. Zdjęcie jest w przyjemnym i dziennym klimacie.

Wyróżnione fotografie

Agata Ka (sic!)

Zestawienie wyróżnionych otwiera zdjęcie autorstwa Agaty Ka (sic!). Drzewa w różnych kolorach — zielonym, pomarańczowym, żółtym sprawiają, że ujęcie wygląda różnorodnie. Ładnie odbijają się w rzece, nadając jej w pewnym odcinku koloru innego niż niebieski. Uwagę zwraca również most kolejowy wiszący nad wodą.

Patrycja Jankowska

Patrycja Jankowska zaprezentowała nam prawdziwie pomarańczowe zdjęcie. Ten kolor całkowicie zdominował pierwszy plan zdjęcia, nadając mu jesiennego charakteru. Fotografię wykonała na bardzo szerokim kącie, ukazując ładny krajobraz na drugim planie.

Kasia Żur

Ostatnią wyróżnioną fotografką jest Kasia Żur. Jej zdjęcie kontrastuje z pozostałymi w zestawieniu. Jest ciemniejsze i surowsze. Pierwszy plan przedstawia gołe drzewa, nadając mu lekko mrocznego klimatu. Ukazuje drugą stronę jesieni. Nie tą kolorową, a taką, podczas której ludzie popadają w jesienną depresję. Jest to pewnego rodzaju zderzenie z rzeczywistością, bowiem w tej porze roku natura powoli wymiera.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy! Dziękujemy za podzielenie się swoimi zdjęciami 🙂

W galerii zostawiamy również inne ciekawe fotografie, które nie ukazały się w powyższych zestawieniach.

Red. Maciej Walesiuk

Fot. Czytelnicy Podlaskie24

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy