Będą leciały wióry! Nowy R-150 już w Bronowie.

Jest lżej i przyjemnej. Sąsiedzi się interesują, dużo ludzi dzwoni. Wszyscy pytają, co to jest, skąd, że tak szybko rąbie. Wcześniej były popularne takie rębaki, które rozdrabniały drewno na wióry, ale wiele osób narzekało, że później te wióry pleśnieją. Tutaj są ładne pieńki, które kiedy przeschnął, będą nadawały się do palenia. No i nareszcie na podwórku nie zalegają żadne gałęzie i co ważne, nic się nie marnuje – podkreślają Agnieszka i Jarosław Rogalscy. Rozdrabnianie drewna to bardzo pracochłonne zajęcie – na szczęście z pomocą przychodzi technologia. W gospodarstwie słynnych rolników z Bronowa pojawił się nowy sprzęt!

Rębak kupiliśmy przez internet, na stronie Rebaki24.pl. Przeczytaliśmy, że jest to rodzinna firma, a wiadomo, że jak rodzinna, to solidna. Uważamy, że w rodzinie siła. Zdecydowaliśmy się na model R-150. Rębak pracuje bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni. Przede wszystkim praca idzie szybko, bo ręczną piłą to byśmy do kolejnej Wielkanocy musieli ciąć to drewno – mówią gospodarze.

Sprzęt poradzi sobie z różnym drewnem a praca idzie niezwykle szybko

Tnie mokre drewno o średnicy do 15 cm i suche do 10 cm średnicy. A grubsze drewno, to wiadomo, że trzeba piłą. Rębak ma przerób 21 metrów sześciennych na godzinę, także im więcej ludzi do pracy, tym lepiej, bo niemalże „połyka” te gałęzie. Z Agnieszką nie nadążymy wrzucać. Dla dwóch osób naprawdę jest co robić, ponieważ ten sprzęt pracuje bardzo efektywnie – informuje rolnik z Bronowa.

Na podwórku nareszcie będzie porządek!

Wcześniej te gałęzie leżały u nas kilka lat, bo nie było komu ich porąbać. Każdy ciął grubsze drewno a gałęzie odsuwał na bok i ta gromada rosła. A teraz jest porządek. Gałęzie trzaskają jak zapałki – zauważa Jarosław Rogalski.

Teraz drewno musi swoje odczekać

– Pocięte drewno całe lato musi leżeć na słońcu a póżniej będziemy je składować w szopie. Polecamy ten rębak również tym, którzy mają zakrzaczone działki, siedliska. Kupiliśmy go też po to, żeby oczyścić drugą posesję, ponieważ rosną na niej różne krzaki  – tłumaczy małżeństwo.

Rębak jest dostosowany do ciągników o mocy 60 koni mechanicznych

Większy ciągnik również da sobie radę. „60.” w zupełności pasuje do tego rębaka a większym podjeżdżamy z łyżką, żeby drewno od razu na tę łyżkę leciało. Nie trzeba później zbierać. Kiedy łyżka się zapełnia, wysypuje drewno na gromadę – opowiada znany rolnik.

Rębaki24.pl to portal poświęcony rozdrabniaczom do gałęzi i recyklingu.

Jesteśmy firmą zajmująca się produkcją i sprzedażą specjalistycznych maszyn przeznaczonych do przetwarzania drewna. Sprzęty, które oferujemy są przeznaczone do wykorzystywania w gospodarstwach domowych, przemyśle i rolnictwie – mówią właściciele.

Rozdrabnianie drewna to bardzo pracochłonne zajęcie – na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Oferujemy wiele rodzajów rębaków, by ułatwić sprawne i efektywne wykonanie tej pracy. Możemy zapewnić, że będą Państwo zadowoleni ze współpracy z nami, a usługi i sprzęt marki Rebaki24.pl to najlepszy wybór. Ponad to, grono naszych specjalistów wciąż pracuje nad udoskonalaniem oferty i dostarczaniem klientom odpowiedzi na ich technologiczne potrzeby.

Jako polski producent rębaków, łuparek, mechanizmów rozdrabniających do drewna, drzewa i gałęzi firma sprzedaje urządzenia najwyższej jakości. Oferowane rębaki, łuparki, świdry i mechanizmy tnące są wykorzystywane:
– w gospodarstwach domowych,
– do utrzymania terenów zielonych,
– do pracy w ogrodzie,
– przez sadowników, działkowców, ogrodników i plantatorów,
– w nadleśnictwie, tartakach i przemyśle drzewnym,
– przy utrzymaniu dróg i zieleni w pasie drogowym.

Oferowane przez przedsiębiorstwo rozdrabniacze do drewna i gałęzi występują w wariantach z silnikami spalinowymi i elektrycznymi. Są także rębaki podczepiane do ciągników.

Nasz urządzenia tnące są regularnie poddawane testom wytrzymałościowym i modyfikacjom, dlatego zawsze jesteśmy pewni tego co sprzedajemy – zapewniają przedstawiciele firmy.

Rebaki mogą być wyposażone opcjonalnie w dodatkowe wyposażenie:
– rebaki z workownicami,
– rebaki z taśmociągiem,
– rębaki z górnym kanałem wyrzutowym,
– rebaki z systemem bezpieczeństwa.

Rębaki doskonale współpracują z ciągnikami większości producentów, takimi jak: Kubota, Zetor, Ursus, New Holand, inne.

Jako solidna firma dbamy nie tylko o sprzedaż rębaków ale nie jest nam również obca naprawa i serwis rebaków zakupionych w Naszej firmie. Zawsze przestrzegamy udzielonej gwarancji na nasze rebaki! Oferowane przez nas rebaki, mechanizmy tnące, łuparki czy świdry można nabyć również na raty. W przypadku firm nasze rębaki są udzielane w leasing – informują właściciele Rebaki24.pl

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/podlaskie24.pl

Rebaki24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy