Budżet województwa uchwalony głosami PiS i trzech radnych PSL

Budżet województwa uchwalony głosami PiS i trzech radnych PSL

W głosowaniu nad budżetem województwa podlaskiego podczas sejmiku 19 radnych (w tym trzech z PSL) było za przyjęciem projektu uchwały budżetowej na 2021 rok. Siedmioro radnych było przeciw. Trzy osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko głosował klub Koalicji Obywatelskiej.

,,Nie do przyjęcia jest wysoki deficyt oraz to, że 47 mln zł z tej kwoty ma być pokryte z kredytu. Mówił, że pod względem kwot jest to jeden z najmniejszych budżetów regionu, wiadomo, że bieżące fundusze unijne się kończą „- mówił przewodniczący klubu KO Karol Pilecki.

PSL oficjalnie zapowiedziało, że klub będzie głosował „odpowiedzialne i pragmatyczne w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość województwa i jego mieszkańców”.

Dochody w przyszłorocznym budżecie województwa podlaskiego sięgają niespełna 546 mln zł, a wydatki ponad 634 miliony. Natomiast deficyt budżetowy został oszacowany na mniej niż 90 mln zł.

Radni głosowali nad stworzeniem funduszu wsparcia gmin i powiatów – 13 mln zł.

,,Zaproponowany projekt budżetu jest budżetem, który ma na celu szybki powrót na ścieżkę rozwoju gospodarczego przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności ekonomicznej województwa” – mówił radny Łukasz Siekierko z PiS.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst transmisji Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy