Rekordowy czerwiec na Dojlidach!

Ponad 46,5 tys. plażowiczów – tyle osób wypoczywało na plaży miejskiej Dojlidy w pierwszym miesiącu sezonu letniego. W porównaniu do tego samego okresu w poprzednich sezonach, to praktycznie dwa razy więcej.

 

Tegoroczny upalny czerwiec sprawił, że wiele osób szukało ochłody nad wodą, i wybrało białostockie kąpielisko.

 

„To bardzo wysoka, wręcz do tej pory niespotykana frekwencja. Od 1 do 30 czerwca, czyli w pierwszym miesiącu sezonu kąpielowego 2019, Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” odwiedziło dokładnie 46 tys. 653 osób. Rekordowym dniem w minionym miesiącu była niedziela 9 czerwca – wówczas na plaży miejskiej bawiło się i wypoczywało 4,5 tys. osób. Zazwyczaj w czerwcu białostockie Dojlidy odwiedza ok. 20-23 tys. osób. W tym roku plażowiczów było praktycznie dwa razy więcej. Dowodzi to tego, że to najlepsze miejsce w Białymstoku na letni wypoczynek, z którego chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy miasta” – informuje Anna Kopeć z Białostockiego Ośrodka Sporu i Rekreacji.

 

Plaża miejska Dojlidy działa jako kąpielisko. To obiekt stale monitorowany, odpowiednio zarządzany i posiadający wysokie standardy bezpieczeństwa. Dojlidy te warunki spełniają od kilku sezonów. Zorganizowanie kąpieliska daje gwarancję zamieszczenia obiektu w Ogólnokrajowym Serwisie Kąpieliskowym. Ośrodek sprostał także wymaganiom Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczącym wyposażenia w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne. Wodę w zalewie bada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. W czerwcu przez kilka dni kąpielisko było wyłączone z użytkowania z powodu nieznaczne przekroczonych parametrów wody.

Aktualne wyniki badań potwierdzają, że woda w zalewie dojlidzkim nadaje się do kąpieli i jest bezpieczna. Przy tak dużej frekwencji ogromne znaczenie ma zachowanie przez kąpiących się czystości na plaży i w wodzie.

 

W wypożyczalni sprzętu pływającego na plażowiczów czekają: rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy. Wypożyczalnia w sezonie letnim czynna jest codziennie od godz. 9:00 do 20:00, sprzęt można wypożyczać do godz. 19:00. Wypożyczalnia sprzętu pływającego działać będzie wstępnie do połowy do października. Są tu także boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej.

 

Dojlidy to nie tylko piaszczysta plaża

 

Klienci przez cały rok mogą korzystać także ze sprzętu sportowego. Dostępne są tu kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych. Na terenie znajduje się także siłownia na świeżym powietrzu, place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe oraz miejsca na grilla i ognisko. To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury. To także miejsce postoju kamperów, gdzie można również rozbić namiot. Działa tu także restauracja i punkty gastronomiczne na terenie plaży.

Sezon kąpielowy na Dojlidach będzie trwał do 31 sierpnia 2019 r. Do tego czasu wstęp na teren ośrodka jest płatny (2 zł bilet ulgowy, 4 zł bilet normalny, bilety rodzinne od 1 do 6 zł).

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy