5G Ready ma zasięg już w około połowie Podlaskiego. Czy rzeczywiście sieć 5G jest tak niebezpieczna?

Po ostatnich incydentach w Anglii, w których zwolennicy teorii spiskowych palili nadajniki 5G, myśląc, że powodują epidemię koronawirusa, istnieje uzasadnione podejrzenie, że podobne sytuacje mogą pojawić się (a nawet już były próby) w Polsce. Czy należy obawiać się sieci 5G, czy jej szkodliwość to jedynie kolejna z teorii spiskowych?

Czym jest 5G?

5G to piąta generacja sieci mobilnych. To poważny krok w ewolucji dzisiejszych sieci LTE. 5G jest projektowane, aby sprostać bardzo dużej ilości połączeń na raz, z którą poprzednie generacje nie byłyby w stanie sobie poradzić. Zapewni również działanie Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things – koncepcja, wedle której przedmioty codziennego użytku mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komórkowej) z miliardami połączonych ze sobą urządzeń.

5G w Polsce

Sieć PLAY uruchomiła jakiś czas temu nadajniki 5G Ready – w tym w województwie podlaskim. Zasięg sieci 5G Ready obejmuje już około połowy naszego województwa. Jednak po wczytaniu się w informacje,  możemy zauważyć, że to jest trochę „ściemnione” 5G.  Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie PLAY:

„5G READY to zaawansowana sieć LTE gotowa na technologię 5G, która pojawi się w przyszłości”

Znaczy to, że to tak naprawdę nadal jest ta sama technologia, jedynie ulepszona. Ma dopiero pozwolić na przyszykowanie się do kolejnej generacji, jaką jest faktyczne 5G.

Faktem jest jednak to, że istnieją poważne plany wprowadzenia kontrowersyjnej sieci do powszechnego użytku na terenie Polski, oraz zostają już przeprowadzane testy „tej prawdziwej” sieci 5G.

To oczywiście wiąże się z niezadowoleniem środowiska „anty 5G”, które w ubiegłych latach organizowało głośne protesty przeciwko wprowadzeniu tego rozwiązania. W październiku ubiegłego roku, w Krakowie policja złapała grupę mężczyzn, którzy szlifierkami kątowymi próbowali zniszczyć nadajnik należący do sieci T-MOBILE. Co ciekawe – nie było tam żadnych stacji bazowych 5G, więc mężczyźni próbowali zniszczyć nadajnik internetowy, z którego sami korzystali na co dzień.

Nowa generacja sieci mobilnej a koronawirus

Coraz częściej widzimy w sieci obrazki, łączące daty wprowadzenia nowych typów sieci bezprzewodowej na przestrzeni ostatnich stu lat, z epidemiami. Autorzy łączą wynalezienie radia i  pojawienie się grypy hiszpanki, 3G z SARS i 4G z pojawieniem się wirusa Ebola. Pojawiają się także teorie związane z łączeniem nadajników sieci 5G z chorobą COVID-19. To jednak oczywista bzdura.

Zwolennicy „anty 5G” połączyli fakt, ze epidemia rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan, z wprowadzeniem technologii 5G właśnie w Chinach. Pominęli jednak to, że epidemia dotknęła również kraje takie jak Irak czy Japonia, gdzie sieć nowej generacji nie jest jeszcze używana. Nie ma również żadnych naukowych dowodów, aby koronawirus mógł mieć jakikolwiek związek z falami radiowymi.

Jak z innymi chorobami?

„5G to kopie systemów mózgu. To jest dosłownie nadanie w szkielet i materię ludzkich neuronów. (…) To wywoływanie chorób i sprowadzanie społeczeństwa na funkcjonowanie na hormonie kortyzonie (pani chodziło chyba o kortyzol – przyp. red.)” – te słowa padły w 2018 roku, podczas sławnego protestu przeciwko technologii 5G w Gliwicach.

W internecie natomiast pojawiają się kolejne wpisy i komentarze „foliarzy” (bo tak ich nazywają internauci niezbyt przychylnie nastawieni do teorii spiskowych. Ta prześmiewcza nazwa pochodzi od czapek z folii aluminiowej, którą zakładali na głowę bohaterowie filmu „Znaki”, w nadziei, że odbiją fale telepatyczne wysyłane przez kosmitów), które sugerują, że promieniowanie związane z siecią 5G powoduje powstawanie nowotworów mózgu u ludzi, bezpłodność, a nawet „gotowanie głowy”.

Trzeba w tym momencie jednak wyjaśnić różnicę między bezpiecznym promieniowaniem a tym „złym”.  To niebezpieczne dla ludzi promieniowanie, to promieniowanie jonizujące. Pojawia się przy długości fali wyższej niż ta, którą emituje światło ultrafioletowe – czyli promieni rentgenowskich i gamma. Promieniowanie jonizujące uszkadza ludzkie DNA poprzez wybicie elektronów z podstawowych cząsteczek, co prowadzi do nowotworów i raka. Fale radiowe o niższej częstotliwości, takie jak te w sieciach komórkowych obecnych generacji, nie są jonizujące. Oznacza to, że nie są w stanie powodować takich samych szkód.

Technologia 5G również nie zbliży się nawet do długości fal jonizujących. Co więcej, spektrum częstotliwości tej nowej technologii ma bardzo wysoki współczynnik odbicia. Nie przepuszczają jej nawet zewnętrzne warstwy skóry.  W technologii 5G częstotliwości są odbijane w takim stopniu, że umieszczenie dłoni nad anteną telefonu może zablokować sygnał. Tak więc nie ma możliwości, aby nowa sieć komórkowa „gotowała mózg” czy powodowała bezpłodność.

Na razie nie ma dowodów, aby sieć 5G była niebezpieczna w powszechnym użytkowaniu. Nie oznacza to jednak, że nie należy monitorować nowych badań i w razie pojawienia się  rzetelnych przeciwwskazań, odpowiednio reagować.

Póki jednak ich nie ma, nie ma więc chyba powodów do obaw.

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Pixabay

Źródła: android.com.pl; www.emfexplained.info; androidauthority

5 2 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

91 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Haden

Na jakiej podstawie uważa Pan że przenikanie fal GSM przez ludzki organizm to bzdura?

redaktor6

Chodzi konkretnie o fale 5G – nie wszystkie fale GSM. Fale 5G to tzw. mmWave, które będą wdrażane w spektrum od 24 do 29 Ghz, które posiada wysokie współczynniki odbicia – to spektrum nie jest w stanie przejść przez zewnętrzne partie skóry, więc ingerencja wewnątrz ludzkiego organizmu jest tym bardziej niemożliwa. Właśnie ze względu na problem współczynnika odbicia, stosowane będą techniki kształtowania wiązki, do odbijania fal wokół narożników. Inaczej jest oczywiście z niższymi częstotliwościami, które mają ten współczynnik mniejszy – jednak nadal nie jest to promieniowanie jonizujące i nie stanowi zagrożenia dla naszego organizmu, o ile producenci będą się trzymać… Czytaj więcej »

Orkan

No to pytanie z drugiej strony, skoro przenikanie jest tak male a odbicie tak duze ze zaslaniajac antene telefonu mozna zerwac jego zasieg, a zwykle tak jest ze mamy smartfon w kieszeni a na nim dlon gdy idziemy chodnikiem, wiec jaki sens jest tak nie efektywnej technologi ktora przestaje dzialac bo reka zaslonilismy, duzo ludzi nosi tez w torebkach ktore ma pod pacha a wtedy zaslania ramieniem 🙂

Lech

Wywołanie będzie za pomocą fali bardziej przenikliwej o niższej częstotliwości. Używanie aplikacji i przesył informacji za pomocą fal o częstotliwościach 5G.

Ja13

I pyk…redaktor nie odpisał….bo to nieprawda

Aniela

Dobrze wam idzie osmieszanie wiekrzosci społeczeństwa którzy sobie nie życzą nadajników w pobliżu swoich mieszkań. Mordercy.

Mateusz

Widać, że nie znasz podstaw fizyki, jaki i nie umiesz czytać artykułów do końca.

Mateusz

Fale przy nadajniku są skupione, a będąc od niego zdala są coraz bardziej rozproszone i nadal docierają do urządzeń. Spróbuj zasłonić miejsca gdzie masz anteny na telefonie i zobaczysz, że nic się nie stanie. Anteny w telefonach 4G i 5G niczym się nie różnią. Różnica znajduje się przy procesorze, który zamiast modułu 4G ma 5G, wytrzymujący większe szybkości łącza.

Max

Rzeczywistość pokazuje że operatorzy nie trzymają się norm – zgłaszając budowę nadajnika podają inna specyfikację a po odbiorze bts promieniuje zdecydowanie mocniej -są w Polsce wyroki sądów stwierdzające samowolę budowlaną w tym zakresie. Poza tym polski rząd na jesieni podniósł dopuszczalne normy pem ok stukrotnie. Ponadto są wyniki badań potwierdzające szkodliwość fal elektromagnetycznych -nie 5g bo do tej pory te częstotliwości nie były powszechnie stosowane, ale to badania podobnych zakresów. Np. badania pani profesor z Łodzi prowadzone od kilkudziesięciu lat na żołnierzach potwierdzają że fale ze spektrum 5g stosowane również w radarach wojskowych powodują zaćmę – rogówka nie jest w… Czytaj więcej »

Max

.

Ares

Trafił Pan w sedno ! Znakomity i kompetentny komentarz

Inka

Też się z tym zgadzam trafione w samo sedno!

Maciej

Co pan za głupoty opowiada to albo Ci którzy to gówno montują nie wiedzą co robią albo ktoś ładnie płaci takim jak Pan za ogłupianie społeczeństwa. Wysoki współczynnik odbicia a internet ma w domach śmigać tak jak na świeżym powietrzu? Gdyby się odbija to w mieszkaniach nie miał by prawa bytu a to główne założenie przedstawicieli. Czyżby ludzkie ciało miało bardziej odporna struktore jak żel betonowe ściany jak stare 60 cm mory w kamienicach i 3 szybkie okna? Dziękuję teraz dzięki Pana teorii czuje sie naprawdę bezpiecznie. Rozumiem że wszelkie odczuwalne dolegliwości typu ból głowy źle samopoczucie, elektryzujące się auta… Czytaj więcej »

Leszek

Naprawdę ludzie tak myślą? Przecież internet rzeczy, to tak naprawdę podłączenie do sieci każdego układu, a przede wszystkim, chipów wszczepianych ludziom, to jeśli by tak było, to żadna firma by w ten projekt nie szła, bo takie są plany wobec kontroli w globalnej wiosce.

Karolins

Zakryj dłonią telefon i zobacz czy nie będzie działać

Krzysztof

Bo jest opłacony i robi co mu karza. Nie h sobie na dachu założy i poczeka jak on i jego rodzina będą narzekać że ich głową napierdala i częściej chorują

Kami

Wiec jak mozemy bronic sie jak mamy sie przeciwstawic temu????Nie chca nas sluchac.osmieszaja albo ,,uciszajâ” tych co mówìà prawde.Niech sie nie zdziwià bo widzieli juz w Angli jak reauge spoleczenstwo gdy jest lekceważone przez rzàdzàcych

Arejo

WALCZMY Z TYM. TO ŚWIŃSTWO NAS ZABIJA. OSŁABIA ODPORNOŚC!! WSZĘDZIE TAM GDZIE BYŁA TESTOWANA TECHNOLOGIA 5G, BYŁY NAJWIĘKSZE OGNISKA KORONAWIRUSA. A TO BYLO WUHAN ORAZ BOGATE MIASTA NA PÓŁNOCY WŁOCH. NIEMA CO SIE DZIWIĆ ŻE W ANGLII BYĆ MOŻE TAM CHORY PROJEKT UPADNIE!! MUSIMY TO ŚWIŃSTWO ZLIKWIDOWAC. ONO NAS ZABIJA.

Ja42

Chyba ciebie

Kami

Powien byc napis nie-Ja 42, tylko -Ja 0

Miete

A Ty jesteś takim głupkiem jak ci co po uruchomieniu pociągów parowych twierdzili że krowy przestaną dawać mleko

Kami

Zgadzam sie tyle ze to Ty bedziesz przestawal dawac glos przez siec 5G.Jak zacznie twoj umysl parowaćZaczerpnij głebszej wiedzy na ten temat bo z twojego komentarza wynika ze to ty mádroscìà nie mozesz zablysnaç

Piotr

Zaczerpnales tej glebszej wiedzy? Na prawde myslisz ze czytajac w internecie artykuly ze stron watpliwego pochodzneia osiagniesz wiedze eksperta?
Po co wogole studia, wystarczy ogladnac filmik z zoltymi napisami na youtube.
Co wiecej, nie raczyles podeprzec swoich ewenementow zadnymi zrodlami. Wszyscy krzycza ale nie ma nigdzie dowodow.
Dokladnie jak z parowozami. Wtedy ludzie bali sie braku mleka, teraz jest parownaie mozgu.
Jak ten mozg ma parowac? Fizycznie jest neimozliwe zeby osiagnac jakikolweik wzrost temperatury. Nawet gdyby cala energia jakims cudem przeksztalcila sie w podgrzewanie, to zauwaz ze w powietrzu beda docieraly do ciebie miliwaty energi.

Mateusz

Tobie chyba 5G usmażyło co miało zanim je wprowadzili.

Arejo

To jest im potrzebne aby wdrożyć technologie która będzie kontrolować nas wszystkich. Wszędzie w czasie rzeczywistym. To będzie krok aby nas zaczipowac. To niesa bzdury frazesy ale od dawna zaplanowane działanie. Narazie wdrozyli projekt depopulacji a później zacznie się znakowanie ludzi. Bez tego nic nie kupisz nic nie sprzedaz……

Leszek

Niestety, nie można zaprzeczyć temu co piszesz, choć brzmi to utopijnie, to jest jak najbardziej realne!

QWdfv

5G Ready – czyli LTE Advanced. To nie jest prawdziwe 5G 🙂

Vicky

Proszę podać wszystkie źrodła gdzie i kiedy przeprowadzane były badania, jak fale emitowane przez 5G wpływa na człowieka Oprócz inżynierii chce mieć również poparte badaniami lekarzy radiologów,biochemików itp

Roman

Częstotliwość sieci 5G to nośna częstotliwość dla mniejszych częstotliwości sygnałowych, do tego dodaj sobie fale harmoniczne. Proszę, włóż rękę do mikrofalówki na 30 sekund albo stań przy otwartych drzwiczkach patrząc w kierunku nadajnika mikrofal

Lech

Ech. W ogóle macie pojęcie co to jest fala elektromagnetyczna i jak się ją dzieli że względu na częstotliwość i energię którą przesyła? Bo mam wrażenie że nie. Mikrofale w mikrofalówce są skupiane w ogniskach dlatego potrawa się obraca aby mniej więcej równo to napromieniowanie rozłożyć. Mikrofale używa się nie dlatego że są silniejsze od zwykłego światła ale dlatego że przenikają głębiej. Nie mają szans wywołania nowotworu bo nie mają szans wywołania jonizacji. Jedyne co mogą to podgrzać wodę. Teraz wymienię zakresy promieniowania elektromagnetycznego od najsłabszego i najmniej szkodliwego. Radiowe, mikrofalowe, podczerwone(odbierane jako ciepło przez skórę), widzialne(odbierane przez oczy), ultrafiolet(tu… Czytaj więcej »

Leszek

No teraz to nie rozumiem! Piszesz ze nie mają wpływu, ale podgrzewają – a może przeczytasz co powyżej napisane. Fale podgrzewając płyn w gałce powodują mętnienie o zaćme. Jeśli ktoś klepie swe teorie, bez względu na doświadczenia innych, to wykazuje się tym, jakby to promieniowanie już przyniosło u niego skutek – na pewno – wpostaci ślepoty. Szkoda, bo wydawać by się mogło, że człowiek rozumną jest istotą.

Paul

Człowieku, co Ty chrzanisz? Robiono badania na zwierzętach, jaki wpływ mają telefony komórkowe na organizmy żywe. Dziwnym trafem okazało się, że są rakotwórcze. Potwierdzone jest, że rozmowa przez telefon znacznie podwyższa temperaturę mózgu, zwłaszcza u dzieci. Sam rozmawiam dużo przez telefon i od pewnego czasu staram się to robić na głośniku, bo przy rozmowie zadyma bolec mnie głowa i uszy. W 2017 roku już były petycje świata naukowego o wstrzymanie 5G nikt nawet nie odpowiedział. Więc nie sutek propagandy, że to nie szkodliwe, mieliśmy jedne z najbardziej rygorystycznych norm na świecie jeżeli chodzi o promieniowanie, a teraz zostały drastycznie podniesione,… Czytaj więcej »

Angelika

Ślady zacierane są przez dodatkowo zrzucaną zarazę chemitrails

Mateusz

Po co ci to? I tak byś przeczytał tylko nagłówek. Śmieszy mnie to, że większość ludzi która wypowiada się na temat 5G jest po studiach humanistycznych, albo po szkole branżowej i jeszcze się tym chwalą. (Nie twierdzę, że Ty jesteś po takiej szkole)

Roman

Technologia 5G na pewno nie jest obojętna dla organizmu ludzkiego

Leszek

Zgadza się, bo gdyby nie była, to nie ustalano by żadnych norm, a później, znaczy jesienią, nie podnieśliby stukrotnie dopuszczalnego zakresu. Chyba, że jesteśmy jyz tak zniszczeni, że taka dawka nie zaszkodzi!

Paweł

Nie wiem o co chodzi ale skoro jest to technologia zapewniającą taki sam internet w pomieszczeniu jak i na zewnątrz to jakim cudem ręka ludzka zablokuje te fale skoro betonowe mury tego nie zrobią…? Ktoś tu ładnie ludzi w balona robi.

Anonymous

Bardzo nierzetelny artykuł i słabo merytoryczny. Redaktor nie ma pojęcia co to są fale milimetrowe a zapewne w domu ma mikrofalówkę… „Aby wprowadzić sieć 5G w Polsce, zwiększono więc dawkę dozwolonego promieniowania z 0,1 W/m² na 10 W/m².” To jest 100 razy.. Czy człowiek stał się nagle 100 razy zdrowszy? Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ponieważ fale milimetrowe przenikają przez skórę kilka milimetrów i mogą uszkadzać komórki które trafiają potem do innych części ciała. To jest technologia ogromnych prędkości która wymusza stawianie nadajników co 100 metrów. Proszę sobie wyobrazić że ludzie będą przebywać w warunkach porównywalnych do włączonej mikrofalówki… Czytaj więcej »

Kami

TO PRAWDA ALE NIESTETY,,KARIEROWICZOM”KTORZY KLEPIÀ BEZ WLASNEGO ROZUMU OCZEKUJAC POTWIERDZEN O NIESZKODLIWOSCI OD DRUGICH TAKICH SAMYCH NIE PRZETLUMACZYSZ.TO UMYSLY ZBYT CIASNE ALE JAK POJEDZIE PO CZASIE NA ONKOLOGIE TO JESZCZE TAKI POWIE ZE TO WINA SÀSIADA BO ROBIL CZĘSTO GRILLA I ZANIECZYSZCZAL POWIEYRZE.TO SA WLASNIE TE TRUDNE PRZYPADKI OSOBOWOSCI

Marlena

Promieniowanie elektromagnetyczne jest uznane za czynnik szkodliwy przez nasze własne państwowe instytucje, jak np CIOP. Są ustalone limity co do czasu ekspozycji na daną częstotliwość i natężenie pola. Dodam tylko, że takie limity ustalane są dla dorosłego człowieka w pełni sił i zdrowia. Co z kobietami w ciąży, dziećmi, starcami, ludźmi z rozrusznikami, itd? Ekspozycja na to pole będzie 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Jak to się ma do tego artykułu?

Sign in

Pan redaktor nie na czasie, wczoraj w nocy ustawa ze 5g nie bedzie badane pod zadnym katem wplywu na ludzi.Tak ze musi byc bezpieczne bo rzad tak mowi.Poprosze pomiary i tabelke…

Karolo

Polecam

https://www.dobreprogramy.pl/Udowodniono-ze-promieniowanie-masztow-telefonii-komorkowej-powoduje-raka,News,87053.html

Azbest też był legalny, a po latach co wyszło? Szwajcaria w ogóle nie buduje sieci 5G dopóki nie będzie badań.

Tomasz

To dlaczego jest zakaz spożywania posiłków i picie
płynów podczas rozmowy przez telefon komórkowy,

Sylwia

Czyżby rzeczywiście szybki przesył wielkich ilości danych zakłócany miałby być ludzkim ciałem ?
Czy to jest zasada owej „nowej technologii ” ?

Ares

Technologia 5G jest wdrażana bez przeprowadzenia uprzednio jakichkolwiek badań. To jest eksperyment medyczny na całym społeczeństwie bez pytania nas o zgodę. To jest praktyka rodem z Auschwitz ! Będzie się Pan wstydził tych oszczerstw które Pan wypisuje o ludziach zatroskamych o swoje zdrowie i swoich dzieci !

Mateusz

W Auschwitz robiono testy na ludziach, jak zachowają się organizmy na wpływ 5G? Nie dziwię się, że gadacie takie głupoty foliarze po wysłuchaniu tyłu teorii. Jeszcze zaraz ktoś przyjdzie i powie, że 5G miało coś wspólnego ze Smoleńskiem. Pan powinien wstydzić się gadania takich głupot, które prowadzi do manipulowania ludźmi. Jeżeli twierdzisz, że 5G zabija, to radzę się doedukować podstaw fizyki i anatomii albo przeczytać ten artykuł ze zrozumieniem.

Mateusz

Świetny artykuł, jeden z niewielu tak elokwętnych i bazujący na informacjach od znanych źródeł takich jak WHO. Cieszę się, że jest co raz więcej takich wypowiedzi i, że jesteście świadomi tego jaki mają wpływ na czyjeś poglądy. Oby tak dalej.

Joanna

Godne źródło wiedzy WHO?! To chyba żart! Obecny dyrektor WHO powinien siedzieć za zbrodnie przeciwko ludziom kiedy był ministrem zdrowia Etopii. Ludzie otwórzcie w końcu oczy, weryfikujcie swoją wiedzę. Ten Pan Tedros powinien siedzieć w więzieniu za tuszowanie epidemii w swoim kraju. Radzę zapoznać się z faktami.

Mateusz

Radzę mieć dobre podstawy i wiarygodne źródła, żeby mówić takie rzeczy publicznie. WHO jest napewno bardziej wiarygodne od nadpobudliwej pani z forum. Ale opublikowane badania z końcówki 2019 zgadzają się ze znaną nam wiedzą i każdy znający podstawy fizyki to potwierdzi.

Michał

Słuchaj kolego, to jest to samo WHO, które przed pojawieniem się Korony w Europie, twierdziło że nie mamy się czego bać w związku z zarażą z Chin, że jesteśmy bezpieczni… I teraz odpowiedź mi na jedno pytanie : czy czujesz się teraz bezpieczny, czy Polska czuje się bezpiecznie, czy Europa czuje się bezpiecznie ?

Michał

Włącz myślenie póki nie będzie za późno…

Ja42

Same tu zjeby. Uciekam

Xxx

Tak szkodzi jak weszło za granicą to rozpetalo się wszystko i tu w Polsce gdzie jest to najwięcej zachorowań jest

Lech

Acha czyli najpierw zainstalować a potem badać zmarłych. Mam nadzieję że ten który to pisał będzie tym badanym. Bo ja za bardzo nie chce być testeren

Roman

I i na pewno nic nie wyniknie z tego badania ponieważ ktoś włożył dużą kasę w ten biznes nie da sobie w kaszę dmuchać

Leszek
Milwa

Witam! Jestem laikiem w tych sprawach, jednak nasuwa się tutaj proste pytanie : dlaczego 'wypuszcza się” na jakikolwiek rynek technologię, która nie została rzetelnie przebadana? Przecież niejednokrotnie zostały wystosowane protesty ze środowisk naukowców i lekarzy, którzy wyraźnie wskazują na realne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także niemały wpływ na środowisko naturalne, zarówno w aspekcie biologicznym jak estetycznym. Czy życie ludzkie nie jest najwyższym priorytetem? Zapewne większość zwykłych ludzi, gdyby wiedziała, że technologia jest zagrożeniem dla ich zdrowia i życia, nie zgodziła by się na jej wprowadzenie. Bo cóż z tego, że będzie „NIESAMOWITY” postęp, „krok milowy” ku „świetlanej… Czytaj więcej »

Mateusz

Problem jest w tym, że została przebadana, ale ludzie w to nie wierzą, I tak to wprowadzą, bo się opłaca to zrobić. Myśląc logicznie jaki operator zabijałby własnych klientów i odcinał sobie tym źródło dochodu?

Michał

Odpowiedź jest prosta, jest szkodliwe dlatego właśnie ukręcają sprawie łeb, bo wiedzą że się nie obronią ?

Dajbolbezwartosciowym

Ludzie nie pamiętacie jak lata temu w okresie 2-3G przyklejało się diody które świeciły jak się zadzwoniło? Skąd czerpały energię kiedy one były pozbawione źródła zasilania…? A 5G jest o wiele potężniejsze Ogarnijcie się i WKONCU zacznijcie myśleć poprawnie bo zaciska mi się pięść na ścierwo ludzii który pier@@@@ teorię spiskowe to są ludzie z kategorii robactwa który zarabiają ochłapy za ugaszanie owych teorii spiskowych na rzecz podstawienia masztów 5G… Życzę wszystkim tym ludziom by karma była okrutną dla nich….

Mateusz

Ty zapewne jesteś z drugiego obozu, który zajmuje się walką z rozwojem.

Joanna

Jeżeli 180 naukowców że świata podpisało petycje aby nie wdrażać 5G że względu na jego szkodliwość to chyba jest coś na rzeczy. Chyba są to osoby z odpowiednią wiedzą!!!

Joanna

Wypowiedź minister środowiska Belgii
„Nasze państwo nie może pozwolić na stosowanie technologii, w której standardy promieniowania nie są respektowane i która może zagrażać zdrowiu naszych obywateli. Mieszkańcy Belgii to nie są króliki laboratoryjne (w oryginale guinea pigs), których zdrowie można przehandlować za zyski. Zdrowie naszych obywateli to jest poważna sprawa i zanim zezwolimy na sieć 5G w naszym kraju musimy być pewni, że nie jest ona szkodliwa dla zdrowia Belgów”.

redaktor6

Szanowni państwo, Spodziewałem się, że artykuł wywoła burzliwą dyskusję – i bardzo dobrze. Temat 5G ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Jednak tak jak napisałem pod koniec artykułu – w momencie publikacji, nie było twardych dowodów na szkodliwość 5G (tj. Badań przeprowadzonych zgodnie z metodą naukową), ale to nie oznacza, że takie się nie pojawią. Dotychczasowe badania będą powtarzane i zapewne pojawią się nowe. Jak najbardziej trzeba monitorować całą sytuację, a w momencie pojawienia się twardych dowodów na to, że 5G będzie szkodziło dla ludzkiego organizmu – wtedy trzeba działać. Pamiętajmy, że jeśli 5G ma być wszędzie, to osoby… Czytaj więcej »

Joanna

Szanowny Panie Redaktorze. Proponuję pojechać do Gliwic i przeprowadzić wywiad z tamtejszymi mieszkańcami, którzy zmagają się z postępem technologicznym kosztem własnego zdrowia i zdrowia swoich najbliższych.

Roman

Różni ludzie mają różną odporność na fale wysokiej częstotliwości w związku z tym nie wszyscy będą chorować
5G to częstotliwość nośna , która zawiera również pasmo mikrofalówek, ponieważ jakiemuś technikowi nie chciało się dokładnie doprecyzować parametrów filtru w nadajniku lub uszkodził się moduł odpowiedzialny za obcinanie pasma szkodliwego , gotującego mózg. Zanim ktoś zauważy usterkę to już będzie kilka zgonów . Pozwólmy ludziom normalnie żyć

Michał

Dobrze, Szwajcarię kojarzysz? To poczytaj czemu owe państwo nie zgodziło się na 5G w swoim kraju ? Skoro nie widzisz twardych dowodów…

Promil

Zeby 5g nie bylo szkodliwe to normy dopuszczalne zwiekszono 100 krotnie

Roman

Wtedy nie będzie komu oceniać szkodliwości 5G

Marek

Skończcie walić o tym 5g jakie ono jest złe, szkodliwe. Nawet nie macie dowodów na potwierdzenie waszej tezy bo wam się nie chce szukać i wierzycie jakimś filmikom z youtube bez źródeł i innym mediom typu tvn i ogólnie telewizji. Wszyscy co piszą, że 5g jest złe to starsi ludzie którzy gówno wiedzą o temacie. Nie macie dowodów naukowych i rzetelnych źródeł, to nie macie prawa nawet pisać o 5g. Nie pozdrawiam.

Zara

Pierdziel się Pan..

Roman

To ty nie masz prawa tak pisać, udowodnij mi że 5G nie jest szkodliwe

Kami

PanMarek tzn w calej okazalosci PUSTO szaro i ponuro STAN. Podłacz sobie to bedziemy miec dowody ktorych oczekujesz.

Michał

Dobrze, Szwajcarię kojarzysz? To poczytaj czemu owe państwo nie zgodziło się na 5G w swoim kraju ?

Gabcio

W życiu nie słyszałem większej bzdury że nie jest szkodliwe, to wsadź łeb do microfalowki i zobaczymy co będzie bo ja wiem, obecne nadajniki są 10 razy mocniejsze niż microfalówka ,a przy 5G to same zgony będą jak normy będą przekroczone 100 krotnie.

” 100% racji ma Arejo „

Marek

Chyba wystarczýłoby tę głupią minister cyfryzacji ustawić na wprost nadajnika 5G na kilka godzin. Jeśli nie jest szkodliwe to niech nam babsztyl udowodni, że się nie boi. Po 3 minutach będzie wyła żeby ją wypuścić bo jej skóra się usmaży. Morawieckiego posadzić razem z nią.

Jondu Udonta

Mikrofale, nieważne niska częstotliwość wysoka są bardzo, bardzo szkodliwe…
https://www.youtube.com/watch?v=uVIvWkDFBVI&feature=share

Dan

Polecam polski dokument na ten temat-you tube-„Foliarze” https://www.youtube.com/watch?v=S_DCtMkLgMQ

Wing

Nie wiem czy to jest szkodliwe czy nie czytając opinie uważam że jest i to jest pierwsze zagrożenie, jeśli Pan redaktor piesze o problemu prześmiewczo wyszydzajac odrębne zdanie tym bardziej uważam że jest to szkodliwe, ale nawet jeśli 5G jest „zdrowe” to niesie drugie zagrożenie bo niedługo dojdzie do tego że na spacerze w lesie odezwie się fizjologia i za dwa dni przyjdzie mandat do zapłaty i do tego to zmierza do coraz większej kontroli nad człowiekiem

Beata

Są prace potwierdzone o nie bezpieczenstwie tej technologi … Proszę poszukać i poczytać o skutkach … Zresztą 4G również oddziałuje na ludzie … Kto szuka nie błądzi .

Mateusz

Kilka badań na kilkanaście tysięcy tak stwierdziło.

Michał

Dobrze, Szwajcarię kojarzysz? To poczytaj czemu owe państwo nie zgodziło się na 5G w swoim kraju ?

Michał
Łukasz

Ciekawe dlaczego Ci głupi Niemcy od lat ekranują swoje domy,skoro jest to nieszkodliwe to po co?

Alon

5g jest masakrycznie niebezpieczne najnowsze badania przeprowadzone w Szwajcarii dowiodły więc nie pisać bzdur. Wszystkie maszty pod nakazem rządu kazali im zdemontować. A nam wciskają takie równo korporacje żydowskie które chcą nas depopulowac. NIE ZGARZAMY SIE NA 5G

Natalia

Szkoda ze badania będą prowadzone na nas. ?

Eliza

Tu jest artykuł naukowca z Berkeley, który udowadnia(!) że jednak szkodliwy wpływ jest. I że to promieniowanie wnika na 1-3mm w głąb skóry. Autor odwołuje się również do badań na myszach poddawanych przez 60 dni codziennie promieniowaniu przez 15 minut dziennie. Po tym okresie wykryto zmiany chorobowe. Polecam przeczytac: https://thecalm.ca/wp-content/uploads/2020/01/5G-Wireless-Technology_Millimeter-Wave-Health-Effects.pdf

Robson
jonassz

skoro nie chcecie 5G ,skoro 4g tez było takie groźne to przestańcie korzystać z smartfonów już widzę jak ludzie wracają do 2G.A najwieksi de…e to ci co uwazaja ze korona wirus to przykrywka do 5G

Emil

A to ciekawe ze ponad 130 naukowcow sie myli twierdzac ze 5G jest szkodliwe i nalezy je wycofac.Wystosowano nawet taka petycje a wy tu klamiecie ze jest inaczej

Krzysztof

Zastanawiające jest że do potrzeb wdrożenia technologii 5G zostały bardzo dużo poluzowane normy szkodliwości fal elektromagnetycznych.

Partnerzy